Dlaczego tak istotne jest dezynfekowanie rąk podczas robienia manicure?

Manicure to jeden z najczęściej wykonywanych przez kobiety zabiegów pielęgnacyjnych w salonach piękności. Zanim jednak umówimy się na „robienie paznokci” w nowym salonie, powinniśmy upewnić się, czy są w nim zachowywane wszelkie zasady higieny. Dlaczego dezynfekcja rąk podczas manicure jest tak istotna?

Sterylność przede wszystkim

Każdy zabieg pielęgnacyjny dłoni powinien odbywać się przy zachowaniu higieny. Dezynfekcja rąk konieczna jest przede wszystkim przed zabiegami, które łączą się z przerwaniem ciągłości skóry, tkanek lub błon śluzowych. W dobrych salonach kosmetycznych przyjmuje się zasadę dezynfekcji rąk przed każdym zabiegiem. Jeżeli manicurzystka pracuje w rękawiczkach, powinna potraktować ręce preparatem dezynfekującym zarówno przed ich założeniem, jak i po skończonej pracy.

Jak prawidłowo przebiega proces dezynfekcji?

Salony kosmetyczne o dobrej reputacji dbają o to, aby pracowników obowiązywały specjalne procedury dotyczące zabiegów higienicznych. Prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja rąk powinna być poprzedzona ich umyciem i dokładnym wysuszeniem. Dopiero na suche ręce nanosi się odpowiednią ilość preparatu dezynfekującego. Istotne jest to, aby starczyło go na całe ręce. Przed wykonaniem zabiegu nie należy wycierać z dłoni nadmiaru płynu. Powinien on sam wyschnąć. Dopiero wówczas dezynfekcja będzie przeprowadzona prawidłowo. Pamiętajmy, że przed każdym zabiegiem, także kosmetycznym, mamy prawo zapytać o to, czy pracownik dopełnił wszystkich procedur higienicznych. Chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 2 =