Co ma wpływ na dobry sen?

Podczas snu nocnego nasz organizm regeneruje się, a mózg porządkuje informacje i dane pozyskane w ciągu dnia. Porządne wysypianie się jest niezbędne dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Już nawet niewielka deprywacja snu może spowodować problemy takie jak drażliwość, przemęczenie, spadek koncentracji i gorsza pamięć. Brak dostatecznej ilości snu osłabia również układ odpornościowy i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na infekcje. Dlatego warto zadbać o tzw. higienę snu poprzez wyrobienie sobie kilku dobrych nawyków. Są nimi wietrzenie pokoju przed snem oraz unikanie wyświetlaczy komputera, smartfona i telewizora co najmniej 2 godziny przed położeniem się spać. Inną kwestią, która ma wpływ na jakość snu jest materac. To, na czym śpimy jest szalenie ważne dla stanu kręgosłupa i stawów.

Wybór odpowiedniego materaca

Materac powinniśmy dobierać biorąc pod uwagę naszą wagę i wzrost. Nie może on być zbyt miękki, ani zbyt twardy – każda z tych opcji będzie powodowała dolegliwości ze strony kręgosłupa. Materac powinien również być płaski i równy. Jeżeli na naszym materacu pojawiły się odkształcenia, nie musimy go od razu wymieniać. Można uratować sytuację dokupując materac wyrównujący powierzchnię, dostępny na stronie https://hevea.krakow.pl/materac-nawierzchniowy-topper-lateksowy-p-29.html. Ten rodzaj materaca nadaje się również do położenia na sofę.

Jak zadbać o komfort snu niemowlaka?

Dla maluszków najchętniej wybierane są materace dwustronne, wypełnione gryką i kokosem. Gdy dziecko podrośnie, można obrócić go na drugą stronę, która jest delikatnie twardsza. Wybierając materace dla niemowląt ranking będzie bardzo pomocny – dzięki porównaniu wielu rodzajów materacy, zorientujemy się, które kryteria są dla nas najważniejsze. Na pewno nie należy kupować materaca używanego, gdyż może mieć on negatywny wpływ na układ kostny dziecka.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − 3 =