Syropy i leki w kroplach – co należy dołączyć do butelki, aby pacjent mógł je odpowiednio dawkować?

Wiele osób mających problemy ze zdrowiem korzysta z pomocy lekarzy i środków leczniczych dostępnych w aptekach. Leki niezależnie od formy powinny być odpowiednio dawkowane. Każdy produkt dopuszczony do obrotu musi mieć w zestawie ulotkę z koniecznymi informacjami. Co należy dołączyć do butelki syropu bądź leku w kroplach, aby pacjent mógł je prawidłowo dawkować?

Ulotka

Ulotka powinna zawierać podstawowe informacje dotyczące składu, działania, skutków niepożądanych oraz dawkowania leku. Konieczna jest również rozpiska stosowania uzależniona od wieku pacjenta. Taka instrukcja jest nieodzowna zwłaszcza w przypadku leków, które chory nabywa bez konsultacji z lekarzem. Bez jakiejkolwiek wiedzy medycznej może wówczas odczytać jakie są bezpieczne dawki, które może przyjmować.

Kieliszki z podziałką

Kieliszki z podziałką to nieodzowne wyposażenie każdego syropu czy leku w kroplach. Pozwalają one w precyzyjny sposób odmierzyć konieczną dawkę preparatu. Dołączone do każdego produktu pozwalają zachować higienę i zapobiegają mieszaniu syropu z innymi lekami. Takie kieliszki można znaleźć na stronie http://aba-poland.pl/dozatory-kieliszki.html.

Podsumowując, każdy lek powinien posiadać niezbędne informacje dotyczące dawkowania. Takie zalecenia muszą znaleźć się na ulotce dołączonej do opakowania. Jest to cenna wskazówka zwłaszcza w przypadku leków zakupionych bez recepty i bez konsultacji z lekarzem. Niezbędnym narzędziem do dawkowania np. syropów i preparatów w kroplach są kieliszki z podziałką. Zapewniają one precyzję, higienę i zapobiegają mieszaniu się produktu z innymi środkami leczniczymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =