Jak wybrać trwałą deskę do kitesurfingu?

Podstawą uprawiania kitesurfingu jest odpowiednia deska. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie podstawowymi parametrami. Inne sprawdzą się w przypadku początkujących sportowców, a inne dla osób zaawansowanych. Deskę należy wybierać przede wszystkim pod względem własnej rozmiarów, a także siły wiatru. Dla uprawiających sport, których masa ciała mieści się w granicy 70-80 kg, najlepsza będzie wersja o wymiarach 133/41 cm, natomiast w przypadku wagi 90-100 kg – 137/45 cm (dla osób początkujących).

Kluczowe zasady

Wybór odpowiedniego sprzętu do kitesurfingu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla amatorów. Cech, na które należy zwrócić uwagę jest naprawdę wiele. Istnieje nie tylko kilka rodzajów desek, ale też czynników, które różnicują je w poszczególnych kategoriach. Dla większości osób kluczowym wyznacznikiem wyboru jest jednak trwałość materiału. Zwykle oznacza to wyższą ceną, która wiąże się z wykorzystaniem w produkcji lepszych tworzyw, które wykazują odporność na działanie różnych czynników (temperatury, wody, ale też uszkodzeń mechanicznych). 

Wybierając deskę do kitesurfingu, należy również kierować się producentem i jego renomą, ponieważ zwykle wiąże się to z solidną, sprawdzoną marką. Aby się o tym przekonać, warto zapytać o opinię innych użytkowników sprzętu, którzy z pewnością mają swoje doświadczenie i mogą się nim podzielić. Kluczem do sukcesu jest tworzywo, z którego deska jest wykonana, cena oraz marka. Jeśli potrzebujemy więcej informacji, warto odwiedzić strony dla surferów takie jak np. MakaniSurfShop.com.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 18 =