Zalety picia wody

Wszędzie słyszymy o zbawiennym wpływie picia wody na nasz organizm. W każdym artykule o zdrowym stylu życia znajdujemy paragraf o tym, aby w ciągu dnia wypić jej przynajmniej 2 litry. Czy specjaliści od odżywiania mogą się mylić? Dlaczego nawadnianie organizmu jest takie ważne?

Wpływ wody na ciało człowieka

Nasze ciało w 60% składa się z wody. Już sam ten fakt powinien dać wszystkim niedowiarkom do myślenia. Oto zaledwie kilka z korzyści, które daje odpowiednie nawadnianie:

– pobudzenie trawienia i poprawa metabolizmu
– wypłukiwanie toksyn z organizmu
– pozytywny wpływ na skórę poprzez jej nawilżenie i zwiększenie jędrności
– regulacja temperatury ciała
– poprawa funkcjonowania nerek, wątroby
– funkcja dostarczania składników odżywczych do narządów.

Jak zatem wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody? Zacznij od szklanki każdego ranka. Może dobrym pomysłem będzie przygotowanie sobie kubka z wodą jeszcze wieczorem, tak aby rano stał już gotowy do użycia? Popularne szczególnie w miejscach pracy dystrybutory wody powinny stać się obowiązkowym punktem twojego dnia. Kiedy korzystasz z przerwy na lunch, nie zapomnij przy tej okazji o popiciu wodą.

Jesteś sceptyczny, jeśli chodzi o jakość spożywanej wody i nie ufasz „kranówce”? Może w takim razie warto zainwestować w jonizator kuchenny? Urządzenie zapewnia stały dostęp krystalicznie czystej wody. Przy okazji nie będziesz mieć wymówek, że akurat skończyła się woda w butelkach i nie masz się czego napić. Nie jest ono drogie, co można zobaczyć na https://sklep.water-star.pl/jonizatory-kuchenne-woda-alkaliczna-c-9.html. Zalet picia wody jest tak wiele, że chyba nikogo nie trzeba już przekonywać o jej dobroczynnych właściwościach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =