Zalety kosiarek listwowych

W dzisiejszych czasach większość rolników nie wyobraża sobie zbiorów różnego rodzaju zielonek bez korzystania ze specjalnych kosiarek. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele rotacyjne, ale na rynku np. na https://tielbuerger.pl/ nadal można też bez trudu znaleźć modele listwowe, które posiadają wiele nieocenionych zalet. Pracują one jak nożyce, a mianowicie cięcie następuje wskutek zazębiania się ostrych krawędzi.

Sprzęt tani, a jednocześnie niezwykle skuteczny

System koszenia oparty na zastosowaniu wielu nożyków tnących (tzw. żyletek) zapewnia doskonałą jakość cięcia i umożliwia znacznie szybszy odrost roślin niż w przypadku kosiarek rotacyjnych. Nóż porusza się tutaj ruchem posuwisto-zwrotnym, dlatego idealnie nadaje się zwłaszcza do wrażliwych gatunków roślin. Kosiarki listwowe sprawdzają się przede wszystkim w trudnym terenie, co ma ogromne znaczenie dla właścicieli pól lub ogrodów zlokalizowanych na wzniesieniach.

Posiadają szereg zalet, które wyróżniają je na tle innych tego typu sprzętów. Po pierwsze, w sklepach stacjonarnych i internetowych (np. ogrodniczych) można znaleźć szeroki ich asortyment, obejmujący zarówno produkty nowe, jak i używane. Po drugie, gwarantują wysoki komfort użytkowania, co wynika ze specyficznej konstrukcji, w której istotną rolę odgrywają ergonomiczne rączki. Oto inne korzyści płynące z posiadania kosiarek listwowych:

– niska awaryjność – większość modeli zapewnia wieloletnią eksploatację

– stosunkowo łatwy rozruch

– wytrzymała konstrukcja, odporna na uszkodzenia mechaniczne i działanie negatywnych czynników atmosferycznych

– duża zwrotność

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + dziesięć =