Z czego powinna składać się zdrowa pasza dla zwierząt?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pasze dla zwierząt gospodarskich są tak opracowane, aby dostarczać składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach dla konkretnego gatunku. Komponenty paszowe to poszczególne składniki, które wchodzą w skład paszy i dostarczają zwierzętom niezbędnych składników odżywczych.

Jak dobrać paszę do gatunku zwierząt?

Określ rodzaj zwierzęcia, które masz i przeczytaj etykietę na worku z paszą lub opakowaniu. Etykieta powie Ci, jakiego rodzaju paszy potrzebuje Twoje zwierzę. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak często je karmić, a także ile paszy podawać. Ilość potrzebnej paszy zależy od rodzaju zwierzęcia, jego wagi i rodzaju pożywienia. Świnia wymaga więcej paszy niż na przykład kurczak.

Głównymi komponentami paszowymi są:

  • Zboża, takie jak kukurydza, pszenica, jęczmień, owies i żyto. Zboża dostarczają węglowodanów i błonnika, a także witamin i minerałów.
  • Nasiona roślin strączkowych, takie jak soja, groch, fasola, ciecierzyca i lupina. Rośliny strączkowe dostarczają białka, witamin i minerałów.
  • Produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięso i odpady z przemysłu mięsnego, jaja, mleko i produkty mleczne. Produkty pochodzenia zwierzęcego dostarczają białka, tłuszczów i witamin.
  • Witaminy i minerały, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierząt. Witaminy i minerały mogą być dodawane do paszy w postaci specjalnych mieszanek lub naturalnie występujące w paszach objętościowych, takich jak siano czy słoma.
  • Dodatki paszowe, takie jak antybiotyki i witaminy. Antybiotyki pomagają zapobiegać chorobom, natomiast witaminy wspomagają wzrost i reprodukcję. Dodatki są zwykle podawane w postaci mieszanki z paszą lub wodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinna wyglądać profesjonalnie zrobiona strona sklepu internetowego?
Jak powinna wyglądać profesjonalnie zrobiona strona sklepu internetowego?
Każdego roku działalność w sieci rozpoczyna coraz więcej nowych sklepów oferujących rozmaite produkty. Jednym z kluczowych warunków sukcesu takiego podmiotu […]
Jakiego typu kołdra zapewni nam w nocy długi i spokojny sen?
Jakiego typu kołdra zapewni nam w nocy długi i spokojny sen?
Poszukując odpowiedniego zestawu pościelowego do sypialni, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego doskonały wygląd oraz wzornictwo, ale też na […]
Gdzie przechowywać meble ogrodowe zimą?
Gdzie przechowywać meble ogrodowe zimą?
Pomyśl tylko – cudowne lato, grille, długie wieczorne godziny na tarasie, huśtawki, trampolina, basen. Jak to mawiają – żyć nie […]