Basen – kompleksowe wyposażenie w jakie warto się zawczasu zaopatrzyć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny to świetny sposób na ochłodę w gorące letnie dni. Ale woda w nich może być niebezpieczna, jeśli nie jest odpowiednio konserwowana i czyszczona.

Jeśli masz basen w swoim domu, jest kilka elementów wyposażenia, w które powinieneś się zaopatrzyć przed rozpoczęciem sezonu.

Oto kilka najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać:

Zestaw testowy

Musisz wiedzieć, co jest w wodzie w Twoim basenie przez cały czas. Jeśli coś nie jest w porządku, może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak wysypki skórne lub infekcje oczu. Ważne jest również, że masz odpowiednie chemikalia pod ręką, aby można było uzyskać równowagę wody po raz kolejny. Możesz nawet chcieć zatrudnić profesjonalistę, jeśli nie wiesz, jak to zrobić samemu.

Środki czyszczące

Basen może się szybko zabrudzić, jeśli nie jest odpowiednio zadbany, ale materiały czyszczące pomogą utrzymać rzeczy w stanie sanitarnym i czystym dla pływaków, którzy często z niego korzystają. Będziesz potrzebował ręczniki, szczotki, gąbki i inne przedmioty, aby utrzymać wszystko w dobrej formie i wyglądające dobrze przez cały czas.

Odkurzacz basenowy

To urządzenie czyści zanieczyszczenia z dna i boków Twojego basenu, dzięki czemu wygląda on czyściej i jest zdrowszy dla pływaków. Dobry odkurzacz basenowy powinien być w stanie oczyścić liście i inne zanieczyszczenia bez zapychania się lub szybkiego zepsucia (co oznacza częstsze czyszczenie). Niektóre odkurzacze mają również silniki, które odprowadzają wodę z skimmerów podczas deszczu, aby woda nie przelewała się do basenu.

Podgrzewacz wody

To urządzenie pomaga podgrzewać wodę, aby pozostała wystarczająco ciepła dla pływaków, gdy pływają podczas chłodniejszych temperatur na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Schronisko dla zwierząt – jak funkcjonuje?
Schronisko dla zwierząt – jak funkcjonuje?
Opieka Schronisko dla zwierząt to miejsce, w którym niechciane zwierzęta trafiają pod opiekę i są przekazywane ludziom, którzy ich potrzebują. […]
Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy
Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy
W samochodach osobowych montowane są powszechnie silniki wysokoprężne. Istotną rolę odgrywają w nich wtryskiwacze, które odpowiadają bezpośrednio za miarowe podawanie […]
Jak przyozdobić dom na Święta?
Jak przyozdobić dom na Święta?
Święta Bożego Narodzenia są niesamowicie ważne w kulturze polskiej. To czas pięknych tradycji, którym towarzyszy niepowtarzalna, ciepła i rodzinna atmosfera. […]