Wytyczenie granic działki — jaka usługa sprawdzi się w twoim przypadku?

Kwestia granic działki zawsze powinna być jasna i przejrzysta. W ten sposób można uniknąć w przyszłości problemów z sąsiadami, zakończyć trwający spór czy też szybciej sprzedać nieruchomość. W zależności od sytuacji ustalenie granic może jednak wymagać różnych usług. Dowiedz się, co sprawdzi się w twoim przypadku.

Ustalenie granic działki

Ten typ usługi geodezyjnej jest polecany w sytuacji, gdy granice działki nie zostały nigdy wcześniej ustalone, a ich kwestia nie jest przedmiotem sporu. Za wytyczenie granic działki cena jest określana indywidualnie na podstawie m.in. poziomu skomplikowania zlecenia. Warto pomyśleć o tej usłudze, jeśli zamierza się np. postawić ogrodzenie, sprzedać nieruchomość bądź wybudować na działce dom.

Rozgraniczenie nieruchomości

Niekiedy sąsiedzi mogą kwestionować przebieg granic, co z kolei może skutecznie uniemożliwić np. sprzedaż nieruchomości bądź postawienie płotu. W takiej sytuacji warto udać się do firmy geodezyjnej GeoSurv i poprosić o pomoc w rozgraniczeniu nieruchomości. Postępowanie przed organami państwowymi ma charakter administracyjny, ale jeśli nie uda zawrzeć się ugody, to konieczne może być przejście do fazy sądowej.

Wznowienie granic nieruchomości

Na wznowienie granic nieruchomości należy zdecydować się w przypadku, gdy w przeszłości zostały już postawione punkty graniczne, ale zostały zniszczone, uszkodzone bądź przestawione. Taka usługa zazwyczaj przebiega dość szybko, ponieważ istnieją granice prawne działki. Często już w ciągu zaledwie miesiąca problem może zostać rozwiązany.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 7 =