W jakie sprzęty przeciwpożarowe wyposażyć budynek biurowy?

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w budynkach użyteczności publicznej to kwestia, której w żaden sposób nie można pominąć. Każdy obiekt powinien posiadać sprawne urządzenia przeciwpożarowe, umieszczony w widocznych i łatwo dostępnych miejscach sprzęt gaśniczy oraz instrukcje bezpieczeństwa bądź wewnętrzne plany ratownicze.

Hydrant wewnętrzny jako ochrona przeciwpożarowa

Pożar potrafi pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, także w sytuacji, gdy zachowane zostały środki ostrożności. Co więcej, może się zdarzyć, że podręczna gaśnica okaże się niewystarczająca, by poradzić sobie z płomieniami. Co wówczas zrobić? Zostawić wszystko i uciekać? Alternatywą jest hydrant wewnętrzny 25, czyli półsztywny wąż z prądownicą, podłączony do źródła wody o odpowiednim ciśnieniu. Urządzenie to powinno znaleźć się w każdym budynku użyteczności publicznej, czyli w szkole, przedszkolu czy urzędzie.

Wiadomo jednak, że samo umieszczenie tego rozwiązania w widocznym miejscu nie wystarczy – konieczne jest przeszkolenie pracowników danej jednostki w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Narzędzie, jakim jest wspomniany hydrant wewnętrzny, pozwala gasić pożary z większej odległości niż standardowa gaśnica, umożliwia gaszenie pożarów w zarodku oraz dogaszanie pogorzelisk. Hydrant musi posiadać odpowiednie oznakowanie.

Gaśnica to podstawa

Niezbędnym akcesorium ratowniczo-gaśniczym jest gaśnica. Wśród propozycji znaleźć można różne rodzaje gaśnic, wybór konkretnego sprzętu należy dostosować do indywidualnych potrzeb obiektu. Jednym z rozwiązań, które sprawdza się w warunkach domowych i budynkach użyteczności publicznej jest gaśnica płynowa, w której środkiem gaśniczym jest płyn rozpylany w postaci gęstej mgły. Po użyciu płyn ulega wyparowaniu, nie niszcząc mebli ani innych elementów wyposażenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − dwa =