Stal zbrojeniowa – rodzaje prętów

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stal zbrojeniowa jest niezwykle potrzebnym i korzystnym materiałem dostępnym w przemyśle budowniczym. To właśnie dzięki jej właściwościom fundamenty mieszkań oraz domów charakteryzować mogą się wyższą wytrzymałością oraz mocą. Ogólne zastosowanie stali mieści się w wzmocnieniu betonu przeznaczonego do budowy – z racji tego, iż produkt ten cechuje się niską wytrzymałością na rozciąganie pręty stalowe dbają o jej zwiększenie. Dzieje się tak, poprzez zrównoważoną współpracę stali z betonem, co pozwala na równomierne rozłożenie sił rozciągających.

Stal zbrojeniowa charakteryzuje się sporym rozbudowaniem, co pozwala na wyróżnienie, co najmniej dwóch podstawowych jej rodzajów. Do nich zaliczyć można pręty żebrowane oraz pręty gładkie. Pręty żebrowane przeznaczone są do budowania podstaw oraz zbrojenia nośnego. Natomiast, pręty gładkie pełnią tak zwaną funkcję pomocniczą, poza tym, wykonywane są z nich strzemiona oraz przewiązki.

Pręty zbrojeniowe są jednymi z najczęściej i najchętniej stosowanych materiałów stalowych do wzmocnienia konstrukcji budynku. Odnajdują się zwłaszcza w zastosowaniu ich w fundamentach, stropach, nadprożach oraz słupach. Co ciekawe, aktualnie coraz odważniej stosuje się je do wzmacniania balkonów, schodów, podjazdów czy nawet całych ścian.

Z kolei, jeszcze innym rodzajem stali zbrojeniowej są płaskowniki stalowe. Są to pręty cięte ze zwoju stali, które służą do budowy konstrukcji stalowych, takich jak bramy, furtki czy balustrady. Cechują się solidnym wykonaniem z materiałów, które nie są podatne na odkształcenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ubrać się na stok, by czuć się wygodnie?
Jak ubrać się na stok, by czuć się wygodnie?
Stok narciarski to miejsce, gdzie należy koniecznie zapomnieć o modzie. Odzież musi być bowiem przede wszystkim maksymalnie wygodna, stosunkowo lekka […]
Jakie kroki trzeba podjąć, aby zostać krawcem?
Jakie kroki trzeba podjąć, aby zostać krawcem?
Do niedawna zawód krawca zaliczany był do profesji ginących. Całe szczęście, że ostatnio pewne umiejętności są coraz bardziej w cenie. […]
Co zaplanować przed ślubem?
Co zaplanować przed ślubem?
Okazuje się, że ślub i odbywające się po nim wesele wymaga wiele przygotowań i nakładu pracy. Wie o tym każdy, […]