Czego najlepiej użyć do prania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środek piorący to produkt, którego używasz do prania swoich ubrań. Może mieć postać płynu, proszku lub żelu. Najczęściej stosowanymi środkami czyszczącymi są środki powierzchniowo czynne i enzymy (enzymy rozkładają plamy białkowe).

Środki czyszczące do proszku do prania obejmują:

Środki powierzchniowo czynne

Są to najczęstsze środki czyszczące stosowane w detergentach do prania i występują w dwóch głównych formach: anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne. Anionowe środki powierzchniowo czynne obejmują mydło, podczas gdy niejonowe środki powierzchniowo czynne obejmują oligomery tlenku etylenu, które tworzą złożone struktury z wodą.

Enzymy

Enzymy rozkładają plamy białkowe, takie jak krew i trawa; pomagają również usuwać zapachy z tkanin i zmniejszają przywieranie statyczne.

Barwniki

Barwniki nadają wielu produktom pralniczym kolor, ale działają również jako odplamiacze i wybielacze.

Detergenty w płynie

Płynne detergenty są świetne do prania ubrań, ponieważ łatwo rozpuszczają się w wodzie i można je wlać bezpośrednio do bębna pralki bez wcześniejszego rozpuszczania. To sprawia, że są one idealne dla wszystkich rodzajów odzieży i tkanin, w tym wymyślnych rzeczy, takich jak jedwab i wełna, które mogą zostać uszkodzone przez proszki lub mydła. Przydają się również w przypadku twardej wody, ponieważ nie wymagają żadnego specjalnego traktowania. Ponadto nie można zapomnieć o takich środkach jak płyny do płukania, które stanowią podstawowy produkt, jaki dodaje się do każdego prania.

Detergenty w proszku

Detergenty w proszku to kolejna opcja, która sprawdza się w przypadku wielu różnych rodzajów tkanin i materiałów. Ich dodatkową zaletą jest to, że są mniej brudzące niż płynne detergenty, ponieważ nie rozlewają się tak łatwo podczas wlewania do pralki lub wiadra. Detergenty w proszku mają również tendencję do wytwarzania mniejszej ilości piany niż te w płynie, co czyni je idealnymi dla osób z alergiami lub wrażliwą skórą, które chcą uniknąć kontaktu ze środkami do zmiękczania tkanin i substancjami zapachowymi, które często występują w produktach płynnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kroki trzeba podjąć, aby zostać krawcem?
Jakie kroki trzeba podjąć, aby zostać krawcem?
Do niedawna zawód krawca zaliczany był do profesji ginących. Całe szczęście, że ostatnio pewne umiejętności są coraz bardziej w cenie. […]
Wózki widłowe – w jaki sposób sprawdza się ich stan techniczny
Wózki widłowe – w jaki sposób sprawdza się ich stan techniczny
Na rynku działa wiele firm produkcyjnych, które na co dzień korzystają z rozmaitych maszyn i urządzeń, pomocnych przy realizacji wielu […]
Torby, worko-plecaki, czyli przydatne akcesoria na co dzień
Torby, worko-plecaki, czyli przydatne akcesoria na co dzień
Zawsze nosimy przy sobie wiele drobiazgów, które nie zawsze mamy gdzie schować. Dlaczego więc nie ułatwić sobie podróżowania lub przemieszczania […]