Czego najlepiej użyć do prania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Środek piorący to produkt, którego używasz do prania swoich ubrań. Może mieć postać płynu, proszku lub żelu. Najczęściej stosowanymi środkami czyszczącymi są środki powierzchniowo czynne i enzymy (enzymy rozkładają plamy białkowe).

Środki czyszczące do proszku do prania obejmują:

Środki powierzchniowo czynne

Są to najczęstsze środki czyszczące stosowane w detergentach do prania i występują w dwóch głównych formach: anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne. Anionowe środki powierzchniowo czynne obejmują mydło, podczas gdy niejonowe środki powierzchniowo czynne obejmują oligomery tlenku etylenu, które tworzą złożone struktury z wodą.

Enzymy

Enzymy rozkładają plamy białkowe, takie jak krew i trawa; pomagają również usuwać zapachy z tkanin i zmniejszają przywieranie statyczne.

Barwniki

Barwniki nadają wielu produktom pralniczym kolor, ale działają również jako odplamiacze i wybielacze.

Detergenty w płynie

Płynne detergenty są świetne do prania ubrań, ponieważ łatwo rozpuszczają się w wodzie i można je wlać bezpośrednio do bębna pralki bez wcześniejszego rozpuszczania. To sprawia, że są one idealne dla wszystkich rodzajów odzieży i tkanin, w tym wymyślnych rzeczy, takich jak jedwab i wełna, które mogą zostać uszkodzone przez proszki lub mydła. Przydają się również w przypadku twardej wody, ponieważ nie wymagają żadnego specjalnego traktowania. Ponadto nie można zapomnieć o takich środkach jak płyny do płukania, które stanowią podstawowy produkt, jaki dodaje się do każdego prania.

Detergenty w proszku

Detergenty w proszku to kolejna opcja, która sprawdza się w przypadku wielu różnych rodzajów tkanin i materiałów. Ich dodatkową zaletą jest to, że są mniej brudzące niż płynne detergenty, ponieważ nie rozlewają się tak łatwo podczas wlewania do pralki lub wiadra. Detergenty w proszku mają również tendencję do wytwarzania mniejszej ilości piany niż te w płynie, co czyni je idealnymi dla osób z alergiami lub wrażliwą skórą, które chcą uniknąć kontaktu ze środkami do zmiękczania tkanin i substancjami zapachowymi, które często występują w produktach płynnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest potrzebne do stworzenia swojego pierwszego dzieła?
Co jest potrzebne do stworzenia swojego pierwszego dzieła?
Czas wolny można wykorzystać w różnorodny sposób. Ładna pogoda, to okazja, by wybrać się na spacer, pojeździć rowerem lub udać […]
O czym należy pamiętać przy montażu kamery domowej?
O czym należy pamiętać przy montażu kamery domowej?
Instalacja kamery domowej to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w domu. Ale ważne jest, aby zrobić to dobrze, więc nie […]
Jak zamontować żarówki ledowe?
Jak zamontować żarówki ledowe?
Diody elektroluminescencyjne to powszechnie stosowana alternatywa dla świetlówek. Sięgamy po nie coraz częściej z wielu powodów. Po pierwsze, żarówki LED […]