Na co zwrócić uwagę wybierając kalosze dla dziecka?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci uwielbiają się bawić nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie zachęca szczególnie do szaleństw na dworze. Dla dziecka, które ciągle jest w ruchu niestraszne są niekorzystne warunki atmosferyczne, a deszcz czy wiatr to żadne przeszkody na drodze do odrobiny dobrej zabawy na powietrzu. Wychodzenie na dwór w deszczu i skakanie po kałużach to ostatecznie jedna z zabaw, które dzieci wprost uwielbiają. Zamiast jednak martwić się, czy dziecko nie zmoknie i nie nabawi się przeziębienia, warto zapewnić mu na ten czas odpowiednią ochronę. Aby umożliwić przyjemną zabawę nawet w pochmurne dni i zapewnić bezpieczeństwo, zakup odpowiednich kaloszy to podstawa. Jakie kalosze będą dla dzieci najlepsze i które wybrać?

Jaki dobrać rozmiar kaloszy dla dziecka?

Wybierając kalosze dla dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar buta. Dzieci ciągle rosną, dlatego tak trudno dobrać odpowiedni rozmiar. Wybór kaloszy należy uzależnić od rozmiaru stopy dziecka i rozważyć zakup obuwia, które będzie nieco większe niż uzyskany wymiar. Gdy wybierzemy kalosze rozmiar 23, a stopa dziecka jest tego samego rozmiaru, lepiej będzie wybrać kalosze o około centymetr dłuższe. Zapewni to dziecku większy komfort stopy podczas noszenia i swobodę w poruszaniu się nawet podczas dni, gdy wymagane jest włożenie cieplejszej i grubszej skarpety. Zbyt duży rozmiar obuwia może jednak narazić dziecko na niepotrzebne urazy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kaloszy?

Unikatową zaletą, jaka odróżnia kalosze od pozostałych butów, jest ich nieprzemakalność. Kalosze ze względu na swoje właściwości ochronne są wykonywane z tworzywa sztucznego przejawiającego liczne i różnorodne właściwości. Kalosze z tworzywem sztucznym są jednocześnie bardzo elastyczne i smukłe oraz nie pochłaniają wody i nie powodują jej przedostania się do wewnątrz obuwia.

Ich wadą jest niestety dość niska chłonność ciepła, dlatego w przypadku chłodniejszych dni lepiej jest dobrać modele o miękkim futrze lub ze specjalnym ocieplaczem wkładanym wewnątrz obuwia oferowanym m.in na stronie https://www.kaloszepoprosze.pl. Wybór kaloszy dla dziecka powinien wiązać się także z decyzją o zakupie specjalnych modeli o antypoślizgowej podeszwie. Ma ona za zadanie zapewnić dziecku solidną przyczepność oraz bezpieczeństwo podczas zabaw na mokrej nawierzchni. Jej struktura musi być solidna i gruba, by odpowiednio odizolować dziecięcą stopę od powierzchni.

Kalosze na każdą porę roku

Kalosze to także solidna ochrona podczas letnich wycieczek górskich czy zimowych spacerów. Wiosną i jesienią na nodze malucha sprawdzą się kalosze ze ściągaczami u góry cholewki. Ściągacz nie pozwala na dostanie się do wewnątrz obuwia wody i innych zanieczyszczeń. To także dodatkowa ochrona przeciwko kleszczom podczas spacerów w letnie dni po lesie w czasie sezonu. W okresach przejściowych sprawdzą się kalosze z pianką EVA, dostarczając stały dopływ ciepła do stopy. Są one lekkie i nie obciążają nadmiernie stopy swoją sporą wagą, a jednocześnie są elastyczne i bardzo wytrzymałe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym musisz pamiętać przed zrobieniem tatuażu?
O czym musisz pamiętać przed zrobieniem tatuażu?
Tatuaże mają bogatą historię, sięgającą czasów starożytnych. Były używane z różnych powodów i znaczeń, od wierzeń religijnych po tradycje kulturowe. […]
Jak wybrać najlepszą firmę spedycyjną?
Jak wybrać najlepszą firmę spedycyjną?
Spedycja to tak naprawdę organizacja transportu. Bierze ona na siebie wszystkie zadania związane z przewozem dóbr w obszarze kraju lub […]
Zalety technologii 4K
Zalety technologii 4K
Postępujący rozwój technologiczny sprawia, że możemy cieszyć się nowymi rozwiązaniami, które znacząco ułatwiają lub umilają nam życie. Dostępność sprzętu elektronicznego […]