Leasing – czym jest i jakie dobra możemy w ten sposób nabyć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to stosunek cywilnoprawny, który zawiązywany jest między leasingobiorcą a leasingodawcą. Jest to forma oddawania danej rzeczy w użytkowanie, w zamian za określone raty miesięczne. Leasing na ogół kojarzy się z ofertą skierowaną dla firm, jednak z tej opcji mogą korzystać również zwykli konsumenci – w ten sposób można nabyć wiele dóbr bez konieczności zaciągania kredytu.

Leasing – jakie dobra może obejmować?

Najczęściej spotykany jest leasing samochodów osobowych, które mogą posłużyć jako flota firmowych pojazdów. Mogą być one wykorzystywane wyłącznie do celów służbowych, jednak często oferowane są pracownikom również do poruszania się w celach prywatnych. Leasing może obejmować także maszyny produkcyjne czy inne urządzenia, które mogą okazać się niezbędne do prowadzenia firmy i czerpania zysków z działalności. Oferta leasingowa jest dostosowywana do potrzeb leasingobiorcy, który może jednak wcześniej sprawdzić specjalne kalkulatory, dzięki czemu pozna ich wysokość, czas oraz zasady leasingu. Dobrze obrazuje to przykład z wymienionej witryny https://kalkulator.vwbank.pl/vw_leasing.

Jakie są korzyści leasingu?

Leasing pozwala na posiadanie dóbr, bez konieczności ich kupowania. Jest to rodzaj pożyczki, dlatego też przedmiot leasingu nie jest własnością leasingobiorcy, który jednak w zamian za spłacanie określonych rat miesięcznych, może z tego przedmiotu korzystać. Po zakończeniu leasingu można wymienić samochód czy maszyny, dzięki czemu prowadząc do unowocześnienia floty i zwiększenia zysków. Warto pomyśleć nad ofertą leasingu, który naprawdę się opłaca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie elementy wykorzystuje się do budowy infrastruktury drogowej i parkingów?
Jakie elementy wykorzystuje się do budowy infrastruktury drogowej i parkingów?
Prawidłowe oznaczenie dróg oraz parkingów może w znacznym stopniu ułatwić manewry, oraz wpłynąć na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do oznaczania dróg, […]
Nowoczesne metody rehabilitacji
Nowoczesne metody rehabilitacji
Właściwa opieka rehabilitacyjna i fizjoterapeutyczna jest niezbędna przy wielu schorzeniach i urazach, głównie ortopedycznych, neurologicznych oraz w ogólnych problemach z […]
Suknia koktajlowa – idealne rozwiązanie na każde formalne spotkanie
Suknia koktajlowa – idealne rozwiązanie na każde formalne spotkanie
Kobieta powinna mieć w swojej szafie stroje na różne okazje – do pracy, na spotkanie czy na przyjęcie. Modelem bez […]