Jakich kamieni używa się do tworzenia biżuterii?

Istnieje wiele różnych rodzajów kamieni, które można wykorzystać do tworzenia biżuterii. Niektóre z najbardziej popularnych obejmują:

Turkus

Turkus jest niebiesko-zielonym kolorowym kamieniem, który jest często używany w biżuterii Native American. Nazwa pochodzi od francuskiego słowa dla Turcji, gdzie został pierwotnie znaleziony. Turkus był również używany przez starożytnych Egipcjan, Persów i Rzymian do tworzenia biżuterii. Dziś biżuteria z turkusem jest popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest często używany do tworzenia kolczyków, naszyjników, bransoletek i pierścieni. Wiele osób decyduje się na noszenie biżuterii z turkusu jako alternatywy dla diamentów lub innych kamieni szlachetnych, ponieważ kamień ten jest mniej kosztowny niż inne kamienie szlachetne.

Ametyst

Ametyst jest fioletowym kamieniem, który waha się w kolorze od bladego lilaka do głębokiego fioletu. Kiedyś wierzono, że chroni noszącego przed pijaństwem i innymi przywarami, dlatego w czasach średniowiecza był często używany jako antidotum na truciznę. Ametyst jest kamieniem urodzeniowym dla osób urodzonych w lutym i jest również bardzo popularnym kamieniem szlachetnym. Można go znaleźć w wielu różnych rodzajach biżuterii, w tym pierścieniach, bransoletkach i wisiorkach.

Szmaragd

Szmaragdy to zielone kamienie, które występują w każdym wyobrażalnym odcieniu zieleni – od jasnozielonego do ciemnozielonego. Kiedyś uważano, że chronią ludzi przed zazdrością i pechami, dlatego w czasach średniowiecza były często noszone przez rodziny królewskie. Szmaragdy są również znane z tego, że przynoszą dobrobyt osobie noszącej, dlatego często są używane w talizmanach i amuletach. Uważa się również, że pomagają ludziom stać się bardziej kreatywnymi, co czyni je popularnymi wśród artystów i pisarzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × dwa =