Jaki kanister na wodę, a jaki na paliwo?

Wybierając kanister musimy przede wszystkim wiedzieć, co będziemy w nim przechowywać. Jeśli potrzebujemy kanistra zarówno do przewożenia wody, jak i do przechowywania benzyny musimy kupić dwa oddzielne zbiorniki.

Jaki kanister na wodę wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kanistrów. Różnią się one pojemnością oraz tworzywem z jakiego je wykonano – zazwyczaj jest to plastik lub metal. Jeśli chodzi o kanister na wodę musimy przemyśleć przede wszystkim wielkość, jaka nam się przyda.

Kanistry o pojemności 40 l i więcej będzie idealny na różnego rodzaju wyjazdy poza miasto. Praktyczną kwestią jest także wygodny uchwyt, który ułatwi przenoszenie tak dużego kanistra z miejsca na miejsce. Dobrze również zdecydować się na materiał, który łatwo się czyści – najpopularniejszą opcją jest tutaj kanister plastikowy. Kanister powinien być szczelny, tak aby uniemożliwić jakiekolwiek przeciekanie wody. Niektóre z dostępnych kanistrów posiadają specjalny kranik, który ułatwia nalewanie wody.

Jaki powinien być kanister na paliwo?

Kanister na benzynę powinien różnić się od tego na wodę. Istotniejsze tu będą inne kwestie. Przede wszystkim kanister tego typu musi być solidnie wykonany, tak aby ciecz była chroniona przed zapłonem oraz wybuchem. Zakrętka musi być szczelna, tak aby ciecz nie wydostała się na zewnątrz. Kanister powinien być wykonany z metalu lub innego tworzywa, które będzie chronić przed oddziaływaniem ciepła i promieni słonecznych. Praktyczne są również kanistry wyposażone w specjalny lejek, który pozwoli precyzyjne odmierzyć ciecz.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =