Jaki jest koszt uzyskania prawa jazdy na motocykl?

Jazda motocyklem potrafi być bardzo dynamiczna, ekscytująca i może dostarczyć użytkownikowi wielu pozytywnych wrażeń. Nic więc dziwnego, że wielu fanów tych jednośladów zapisuje się na kurs prawa jazdy kategorii A, który uprawnia do jazdy motocyklem niezależnie od pojemności jego jednostki napędowej.

Jeśli chodzi o prawo jazdy kategorii A Wrocław jest miastem, w którym można zdawać takie kursy. Dokument ten można uzyskać w wieku 20 lat, jeśli posiadało się wcześniej prawo jazdy kategorii A2 (a jeszcze wcześniej A1) lub w wieku 24 lat po odbyciu kursów i spełnieniu innych wymagań. Oczywiście w obu przypadkach konieczne jest zdanie egzaminu. Kursy, egzaminy oraz inne formalności wiążą się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów.

Koszt prawa jazdy to nie tylko cena kursu i egzaminu

Jeśli chodzi o prawo jazdy A1 Wrocław cennik uwzględnia koszty badań lekarskich, kursów czy też egzaminów. Osoby zainteresowane dokumentem uprawniającym do prowadzenia motocykli o pojemności silnika do 125 ccm muszą liczyć się z wydatkami na poziomie 1600-2000 zł. Im kategoria jest wyższa, tym koszty stają się większe. W przypadku kategorii A, konieczne jest zrobienie zdjęcia, badania lekarskiego, zaliczenie kursu, zdanie egzaminu oraz zapłacenie za sam dokument. Łączna kwota jaką trzeba będzie przeznaczyć na taki cel może sięgać nawet 2500 zł. Warto zdać egzamin za pierwszym razem, ponieważ każda jazda doszkalająca to kilkadziesiąt złotych wydatku, a każdy egzamin wiąże się z wydatkiem 30 lub nawet 180 zł (30 zł za teorię i 180 zł za praktykę).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 2 =