Jak wymodelować fryzurę?

Wiele osób zmaga się na co dzień z problematycznymi, trudnymi do ułożenia włosami. W takiej sytuacji najgorszym możliwym rozwiązaniem jest ich skrócenie do minimalnej długości, ponieważ w ten sposób nasz wizerunek traci na atrakcyjności. Znacznie lepiej zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki stylizacyjne, które pozwolą skutecznie zapanować nad niesfornymi pasmami czy plączącymi się lokami. Dobrze sprawdzają się m.in. lekkie pianki o różnym stopniu utrwalania – znajdziemy je ofercie na https://beabeleza.pl/8169-pianki-do-wlosow-normalnych.

Pamiętajmy o dokładnym umyciu głowy

Włosy zazwyczaj nie są naturalnie podatne na stylizowanie, a nawet jeśli uda nam się osiągnąć ten cel za pomocą zwykłego grzebienia, to wiatr lub deszcz może bardzo szybko zepsuć cały efekt. Z tego względu warto zawsze układać je z wykorzystaniem profesjonalnych produktów kosmetycznych, które nie dość, że wydłużają trwałość fryzury, to na dodatek efektywnie wzmacniają pasma i chronią je przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. 

Godne polecenia są w szczególności pianki, lakiery, pasty oraz żele o działaniu utrwalającym, ale jednocześnie nie obciążającym nadmiernie włosów. Należy oczywiście wybierać wersje przeznaczone stricte do stylizowania pasm cienkich, grubych, zniszczonych, suchych lub przetłuszczających się.

Jeśli chodzi o sam proces modelowania, to rozpoczynamy go od umycia głowy, delikatnego ususzenia jej ręcznikiem i rozczesania włosów grzebieniem z rzadkimi zębami. Następnie należy nałoży dany kosmetyk i nadać rękami lub szczotką pożądany kształt fryzurze. Zwieńczeniem powinno być podsuszenie całości strumieniem ciepłego powietrza z suszarki elektrycznej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 2 =