Jak wygląda Wrocławski rynek nieruchomości

Osoby pragnące zamieszkać we Wrocławiu, bądź przeprowadzają się i szukają nowego mieszkania, z pewnością intensywnie monitorują lokalny rynek nieruchomości. Jest to konieczne, by znaleźć jakąś atrakcyjną propozycję w dobrej lokalizacji. Postanowiliśmy więc zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje o wrocławskim rynku mieszkaniowym. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

 

Nowe inwestycje we Wrocławiu

Praktycznie we wszystkich dużych i mniejszych miejscowościach w Polsce ma miejsce boom na budowę nowych bloków mieszkalnych. Nie inaczej jest we Wrocławiu, gdzie ten proces jest wyjątkowo intensywny i trwa już niemal dekadę. Nowe bloki powstają głównie na przedmieściach, a także w tych miejscach, gdzie kończy się miasto Wrocław. Nowe inwestycje mieszkaniowe pojawiają się tam jak grzyby po deszczu i równie szybko rozchodzą się wśród nowych klientów. Trzeba więc szybko reagować jeżeli chcemy kupić tanio, na odpowiednim dla nas piętrze budynku, z odpowiednią ilością pokoi oraz w stosownej lokalizacji. Sprawdź przykładową ofertę: “Wrocław nowe inwestycje mieszkaniowe”.

 

Jak kupować mieszkania?

Jeżeli chcemy zakupić mieszkanie – niezależnie czy nowe czy z drugiej ręki – musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które pozwolą nam znacznie zaoszczędzić. Po pierwsze starajmy się zawsze kupować tam, gdzie odbywa się sprzedaż mieszkań bez pośredników. Kupując bezpośrednio od właściciela lub inwestora, nie musimy płacić prowizji, którą pobrałby pośrednik sprzedaży nieruchomości. Przy kupowaniu nowych lokali, ważne jest by zarezerwować sobie mieszkanie wcześniej. Często rezerwacja odbywa się jeszcze na etapie projektowania, gdy budynki nie mają jeszcze fundamentów. Tylko wtedy będziemy mieli pełen wybór lokali i pięter, a także zapłacimy o wiele niższą cenę, niż kupując w ostatnich chwili.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =