Jak powinna wyglądać profesjonalnie zrobiona strona sklepu internetowego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego roku działalność w sieci rozpoczyna coraz więcej nowych sklepów oferujących rozmaite produkty. Jednym z kluczowych warunków sukcesu takiego podmiotu jest dobrze zaprojektowana strona internetowa, która skutecznie przyciągnie uwagę klientów. Nierzadko to właśnie od jej jakości zależy podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie danego przedmiotu. Jeśli interesuje nas profesjonalne tworzenie stron www Wrocław to miasto, gdzie funkcjonuje kilka agencji marketingowych specjalizujących się w tym zakresie.

Pamiętajmy o zamieszczeniu danych kontaktowych

Strona sklepu internetowego musi być przede wszystkim maksymalnie czytelna, intuicyjna w obsłudze oraz wystarczająco atrakcyjna pod względem wizualnym. W przeciwnym razie znacznie maleje szansa na to, że potencjalny klient spędzi na niej więcej niż kilka minut. Najważniejszym wymaganym elementem układu jest w tym przypadku tzw. drzewo kategorii artykułów, które powinno być zlokalizowane po lewej stronie ekranu. Służy ono do szybkiego wybierania przez konsumentów interesującej ich grupy produktów oferowanych przez sklep. Nie jest tutaj z pewnością wskazane stosowanie struktury wielopoziomowej, ponieważ wprowadza niepotrzebny chaos.

Drugi kluczowy składnik to wygodna wyszukiwarka – wyposażona koniecznie w innowacyjny mechanizm pokazujący najbardziej pożądane  artykuły. Oprócz tego nie obejdzie się bez wirtualnego koszyka przeznaczonego do przechowywania wybranych rzeczy, a także krótkiej informacji o kluczowych produktach w formie graficzno-tekstowej. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o stopce, która musi zawierać linki do regulaminu sklepu, danych kontaktowych (nazwa, siedziba firmy, telefon, adres e-mail), polityki prywatności czy opisu form płatności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wpływ zawieszenia na komfort jazdy
Wpływ zawieszenia na komfort jazdy
Zawieszenie w samochodzie osobowym jest to element podwozia, który łączy koła pojazdu z karoserią. Składa się z elementów prowadzących koło, […]
Akcesoria do piór
Akcesoria do piór
Pióra wieczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Choć metody produkcji na przestrzeni lat znacząco się zmieniły i obecnie dostępnych jest na […]
Przydatne akcesoria w basenie ogrodowym
Przydatne akcesoria w basenie ogrodowym
Kiedy nadchodzi sezon letni, zwykle o wiele bardziej troszczymy się o wygląd naszego ogródka i o to, co się w […]