Jak domagać się odszkodowania po wypadku samochodowym?

Zaniżanie wartości wypłacanego odszkodowania za szkody komunikacyjne to powszechnie zjawisko w Polsce. Istnieją dwa sposoby na uzyskanie środków pozwalających na naprawienie szkody. Pierwszy z nich to samodzielne dochodzenie swych praw, drugi to zwrócenie się o pomoc do specjalistów.

Samodzielne dochodzenie swych praw

Każda firma ubezpieczeniowa jest zobowiązana do wypłaty należnego odszkodowania za zdarzenie komunikacyjne w ciągu 30 dni od momentu zgłoszenia szkody. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami wysokość naliczonego świadczenia powinna być wystarczająca do tego, by przywrócić pojazd do stanu sprzed kolizji. Jeśli odszkodowanie jest zbyt niskie, poszkodowany może wnioskować o ponowne wykonanie oględzin lub zweryfikowanie kosztorysu. Możliwe jest także napisanie reklamacji, na które zakład ubezpieczeń musi odpowiedzieć w ciągu 30 dni. 

Pomoc specjalistów

Niestety samodzielne dochodzenie swych praw jest dosyć czasochłonne i mało skuteczne. Lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do specjalistycznej firmy. Jeżeli ktoś w ostatnich trzech latach otrzymywał zaniżone odszkodowania Bydgoszcz jest miastem, w którym można znaleźć podmioty pomagające uzyskać dopłaty. W sytuacji, gdy przedstawiciele takiej firmy uznają, że odszkodowanie rzeczywiście zostało nieprawidłowo naliczone, podejmują decyzję o odkupieniu szkody i wypłacie poszkodowanemu ustalonej sumy. Jest to najprostszy i najwygodniejszy sposób na uzyskanie dopłaty. Osoba, która sprzedała szkodę, otrzymuje pieniądze zanim sprawa zostanie rozstrzygnięta w sądzie i nie ponosi z tego tytułu żadnego ryzyka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − sześć =