Gdzie naprawić maszyny rolnicze?

Rolnictwo rozwija się przez zastosowanie nowoczesnych maszyn i ciągników rolniczych. To sterowane elektronicznie bardzo precyzyjne narzędzia ułatwiające pracę rolnikom. Jak każde maszyny również i te rolnicze ulegają usterkom. W celu szybkiego usunięcia awarii potrzebna jest diagnostyka maszyn rolniczych. Należy wykonywać specjalistyczną analizę i naprawy zgodne z wytycznymi ich producenta. W takim wypadku ważna jest obsługa serwisowa i doświadczenie personelu wykonującego prace naprawcze.

 

Co musi posiadać warsztat naprawiający maszyny?

Dostosowując się do konstrukcji maszyn, warsztaty muszą posiadać sprzęt ułatwiający diagnostykę maszyn rolniczych. Często jest to oprogramowanie komputerowe odczytujące dane z komputera zainstalowanego w maszynie. System czujników zbiera informacje o pracy podzespołów maszyny i zapisuje ewentualne błędy podczas pracy. Tak wykonane przeglądy pozwolą na szybkie stwierdzenie, jaki był powód powstania usterki. W ten sposób ograniczany jest czas, na jaki musi być wycofana maszyna rolnicza z eksploatacji. W tym wypadku sezonowość tej branży generuje duże koszty, ponieważ rolnik musi wynajmować urządzenia od firm zewnętrznych. Dobre warsztaty posiadają komputery diagnostyczne Jaltest umożliwiające również sprawdzanie okresowe maszyn i narzędzi rolnych. Wynikiem prac sprawdzających jest raport o stanie elementów maszyn ze wskazaniem tych, które powinny być wymienione z powodu ich zużycia.

Wybór odpowiedniego warsztatu oferującego naprawy bieżące jest kluczowy dla uzyskania sprawności maszyn w trakcie sezonu prac polowych pod dużym obciążeniem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 9 =