Gdzie aktywnie spędzić weekend z dziećmi?

Jeśli chcemy spędzić ciekawy i aktywny czas z naszymi dziećmi najlepiej wybrać się na południe Polski. Górskie tereny, duża ilość ciekawych zamków i wspaniale historie wiążące się z tymi okolicami sprawią, że nasze pociechy wrócą do domu bogatsze nie tylko o miłe wspomnienia, ale także ciekawą wiedzę historyczną. 

Gdy jesteśmy rodzicami maluszków w wieku przedszkolnym i planujemy wyjazd na weekend świętokrzyskie wyżyny będą doskonałym wyborem. Niezbyt wysokie wzniesienia sprawdzą się idealnie na początek przygody z wędrówkami górskimi, a wspaniałe jaskinie jak np. Raj dostarczą niezapomnianych wrażeń. Chcąc odpocząć od wymagającej wspinaczki, możemy wybrać się do Parku Etnograficznego w Tokarni lub do Parku Jurajskiego w Bałtowie wypełnionego wielkimi dinozaurami.

Moc atrakcji w jednym miejscu

Planując weekend, który po dojechaniu na miejsce spędzimy poza samochodem, najlepiej wybrać się do ośrodka, który zapewni nam atrakcje na cały weekend. Niewątpliwie tego typu miejscem jest Sabat Krajno, który latem będzie cieszył takimi rozrywkami jak kino, aleja miniatur lub park linowy, a zimą sprawdzi się jako centrum zimowego szaleństwa. O wszystkich stokach, którymi dysponuje ten park, więcej przeczytamy na https://sabatkrajno.pl/atrakcje/stok-narciarski/

Dobrym pomysłem jest także znalezienie noclegu w okolicy, tak byśmy nie musieli dojeżdżać co rano. Wybierając taką opcję, będziemy mieli pewność, że nasze dzieci spędzą czas aktywnie, a my wypoczniemy, towarzysząc im w beztroskiej zabawie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − pięć =