Czy warto jechać na wakacje nad morze?

Dlaczego wakacje nad morzem nieodmiennie cieszą się popularnością wśród polskich turystów? Przemawia za tym nie tylko dobroczynny klimat, powietrze bogate w jod i lasy.

4 powody, dla których warto spędzić wakacje nad morzem

Bezpieczeństwo

Wakacje za granicą, które do tej pory kusiły ofertami last minute, pewną pogodą i wygodnymi hotelami, ustąpiły miejsca bałtyckim kurortom. Kwatery nad morzem są co roku oblegane w obliczu zamachów terrorystycznych w zagranicznych kurortach.

Wspomnienia z dzieciństwa

Tylko nad polskim morzem można zajadać się goframi z bogactwem dodatków: frużeliną, owocami, polewami. Polacy często tęsknią za tym przysmakiem za granicą. Kiczowate automaty z zabawkami przywodzą na myśl dzieciństwo. W lesie można załapać się na jagody. Polskie morze przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, kiedyś był to najczęstszy kierunek Polaków w okresie letnim.

Ceny

Urlop nad polskim morzem jest wciąż tańszy niż wakacje zagranicą. Nie tylko pod względem cen obiadów, lodów, noclegów, ale przede wszystkim za sprawą wyboru kwater nad morzem. Mamy do wyboru tanie ośrodki, gdzie samodzielnie możemy przygotowywać posiłki, ale też apartamenty, jeśli cenimy luksusy. Dzięki polom namiotowym możemy podróżować z niewielkim budżetem.

Polska kuchnia

Polskie obiady nad polskim morzem to samo zdrowie – ryba z Bałtyku pełna jodu, do tego ziemniaki z wody i surówka z warzyw. W okresie letnim jest sezon na warzywa i owoce, wakacje nad morzem to więc oprócz dobroczynnego klimatu dawka witamin, która wzmacnia odporność.

Jeśli szukasz pokoju na wczasy nad morzem, to sprawdź oferty Morzeweb.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − 2 =