Na co zwrócić uwagę przy kupnie zlewozmywaka?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując zlewozmywak, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. 

Materiał

Pierwszą z nich jest materiał. Zlewy są wykonane z wielu różnych materiałów, w tym stali nierdzewnej i żeliwa, a także granitu. Zlewy ze stali nierdzewnej są stosunkowo łatwe do czyszczenia i utrzymania, ale mogą łatwo zarysować, jeśli nie jesteś ostrożny. Zlewy żeliwne są bardzo trwałe i wytrzymałe, ale wymagają więcej uwagi niż inne rodzaje zlewów. Jeszcze innym typem będzie zlew granitowy czarny kolor dodatkowo podkreśli jego elegancje, czym bardziej wpasuje się do nowocześnie wykonanych kuchni.

Rozmiar

Kolejną kwestią przy zakupie zlewu jest jego rozmiar. Zlewozmywaki są we wszystkich rozmiarach i kształtach, więc ważne jest, aby uzyskać taki, który idealnie pasuje do Twojej kuchni. Jeśli masz dużą rodzinę lub lubisz często bawić się, to możesz rozważyć uzyskanie podwójnego zlewu, abyś miał dodatkowe miejsce do mycia naczyń lub prania.

Głębokość i szerokość

Kolejną rzeczą do rozważenia przy zakupie zlewu jest jego głębokość i szerokość. Niektóre zlewy mają głębokie umywalki z wystarczająco wysokimi bokami, aby jedzenie nie wypadało łatwo, podczas gdy inne mają płytsze umywalki z mniejszą ilością miejsca na kawałki jedzenia, aby zebrać się między kranem a otworem spustowym. Musisz również zastanowić się, czy chcesz mieć otwór przelewowy z tyłu zlewu – zapobiega on wylewaniu się wody na blat, gdy zlew zbytnio się napełni podczas użytkowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak uszczęśliwić swoją ukochaną w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia?
Jak uszczęśliwić swoją ukochaną w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia?
Święta dla każdego z nas to wyjątkowy czas. Spotkania z najbliższymi, rodzinnie spędzone chwile, stoły pełne smakołyków i prezenty pod […]
Znajomość Excela, a poprawa jakości pracy księgowości
Znajomość Excela, a poprawa jakości pracy księgowości
Prowadzenie własnego biznesu jest w dzisiejszych czasach łatwe i nierzadko bardzo dochodowe. Jeśli prowadzimy firmę, mamy też o wiele większe […]
Jaki filtr zastosować we własnym basenie?
Jaki filtr zastosować we własnym basenie?
Basen to świetne rozwiązanie na okres wiosenny i letni. Możemy kąpać się w nim całą rodziną i w ten sposób […]