Co zrobić, gdy mamy mały salon

Salon to pomieszczenie, które zazwyczaj chcemy mieć jak największe. W końcu to właśnie tam podejmujemy gości, dlatego zależy nam na tym, by przestrzeń była duża. Jednak obecnie żyjemy w czasach, w których stawia się na mieszkania o małej powierzchni, by każdy mógł znaleźć swój kąt. Dlatego czasem trzeba coś powiększyć optycznie, jeśli nie jest takie w rzeczywistości.

Optyczne powiększanie powierzchni

Optyczne powiększanie powierzchni polega na zastosowaniu takich zabiegów by komuś się wydawało, iż pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości. Jakie zabiegi można zastosować w salonie, by takie złudzenie faktycznie wprowadzić? Przede wszystkim warto pomalować ściany na jakiś jasny kolor.

Można także zestawić ze sobą dwa kolory, chociażby biel z beżem. Biel powiększa optycznie przestrzeń, beż natomiast może dodać lekkości całemu pomieszczeniu. Dobrze jest nie umieszczać w salonie zbyt dużych szaf, można pomyśleć o jakiejś mniejszej lub po prostu o komodzie.

Dobrym rozwiązaniem będzie także wstawienie nowoczesnych drzwi przesuwnych. Przykładowe można znaleźć między innymi na tej stronie: https://www.jurpol-meble.pl/drzwi-przesuwne/. Takie drzwi dają wrażenie powiększenia pomieszczenia, ponieważ są osadzone jakby na płasko. Choć odgradzają salon od innych pomieszczeń, mimo wszystko cechują się lekkością. Tylko jedno ich popchnięcie dzieli nas bowiem od tego, by znaleźć się po drugiej stronie. Bez wątpienia takie zabiegi sprawią, że nasz salon będzie się wydawał znacznie większy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + osiemnaście =