Co właściciel firmy może wziąć w leasing?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania inwestycji w dzisiejszych czasach. Poprzez podpisanie umowy cywilnoprawnej właściciel firmy może przez określony czas użytkować daną rzecz, płacąc umówioną sumę w comiesięcznych ratach. Najczęściej wybieraną opcją jest leasing aut osobowych.

Przedsiębiorca może nabyć i używać nowy samochód przy niewielkim wkładzie własnym oraz ma możliwość odliczeń kosztów od podatku (choć prawnie nie jest właścicielem pojazdu). Po upływie czasu, na jaki została zawarta umowa, użytkownik może wykupić auto na własność, bądź oddać je. Wszystko zależy od uzgodnionych warunków, o czym można przeczytać na https://ajbfinance.pl/.

Inne przedmioty leasingu

Poza autami osobowymi arendować można inne pojazdy, potrzebne do prowadzenia firmy, takie jak samochody ciężarowe, autokary, przyczepy. Poza tym ,podnająć można właściwie wszystko, co przyda się w prowadzeniu działalności gospodarczej. Tak więc zalicza się do tego sprzęt biurowy (komputery, faksy, drukarki, kserokopiarki itd.) i wszelkiego rodzaju maszyny – w zależności od tego, jakiego rodzaju firmę prowadzimy, a zatem może to być sprzęt budowlany, taśmy produkcyjne, aparatura medyczna, kosmetyczna, wyposażenie restauracji, kawiarni etc.

Coraz popularniejszą opcją jest leasingowanie oprogramowania komputerowego. Często takie programy kosztują wiele tysięcy, dlatego jest to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Jest to jednak trudniejsze ze względu na fakt, iż oprogramowanie jest dobrem niematerialnym, stąd też regulują je dodatkowo licencje i ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Właściciele firm dość często dzierżawią także budynki. Magazyn, nowa hala produkcyjna czy też biurowiec nabyty w ten sposób to szybsza i łatwiejsza opcja, szczególnie jeśli firmie zależy na szybkim rozwoju. Czasem słyszy się także o leasingu pracownika. Głównie polega to na wynajęciu go z agencji pracy tymczasowej i sprawdza się w przypadku, gdy potrzebujemy konkretnej usługi.

Obecnie istnieje wiele firm leasingowych, przy czym nie każda zajmuje się tymi samymi segmentami rynku. Niektóre z nich specjalizują się w konkretnych dziedzinach, np. w sprzęcie rolniczym, sprzęcie budowlanym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mechanizmy w których umieszczane są jednostki z napędem elektrycznym
Mechanizmy w których umieszczane są jednostki z napędem elektrycznym
Współcześnie w przemyśle, ale też innych gałęziach gospodarki wykorzystywane są różne mechanizmy, które pomagają m.in. w realizacji zadań produkcyjnych. Niektóre […]
Tworzenie własnych etykiet – co jest do tego potrzebne?
Tworzenie własnych etykiet – co jest do tego potrzebne?
Własne etykiety są niezbędne w firmie działającej niemalże w każdym sektorze gospodarczym, poczynając od handlu, a kończąc na firmach przemysłowych. […]
Rodzaje folii i ich zastosowanie w przemyśle, jak i rolnictwie
Rodzaje folii i ich zastosowanie w przemyśle, jak i rolnictwie
Folia to cienki, płaski i elastyczny materiał, który służy do pakowania żywności i innych towarów. Wykonuje się ją z polietylenu, […]