Co właściciel firmy może wziąć w leasing?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania inwestycji w dzisiejszych czasach. Poprzez podpisanie umowy cywilnoprawnej właściciel firmy może przez określony czas użytkować daną rzecz, płacąc umówioną sumę w comiesięcznych ratach. Najczęściej wybieraną opcją jest leasing aut osobowych.

Przedsiębiorca może nabyć i używać nowy samochód przy niewielkim wkładzie własnym oraz ma możliwość odliczeń kosztów od podatku (choć prawnie nie jest właścicielem pojazdu). Po upływie czasu, na jaki została zawarta umowa, użytkownik może wykupić auto na własność, bądź oddać je. Wszystko zależy od uzgodnionych warunków, o czym można przeczytać na https://ajbfinance.pl/.

Inne przedmioty leasingu

Poza autami osobowymi arendować można inne pojazdy, potrzebne do prowadzenia firmy, takie jak samochody ciężarowe, autokary, przyczepy. Poza tym ,podnająć można właściwie wszystko, co przyda się w prowadzeniu działalności gospodarczej. Tak więc zalicza się do tego sprzęt biurowy (komputery, faksy, drukarki, kserokopiarki itd.) i wszelkiego rodzaju maszyny – w zależności od tego, jakiego rodzaju firmę prowadzimy, a zatem może to być sprzęt budowlany, taśmy produkcyjne, aparatura medyczna, kosmetyczna, wyposażenie restauracji, kawiarni etc.

Coraz popularniejszą opcją jest leasingowanie oprogramowania komputerowego. Często takie programy kosztują wiele tysięcy, dlatego jest to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Jest to jednak trudniejsze ze względu na fakt, iż oprogramowanie jest dobrem niematerialnym, stąd też regulują je dodatkowo licencje i ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Właściciele firm dość często dzierżawią także budynki. Magazyn, nowa hala produkcyjna czy też biurowiec nabyty w ten sposób to szybsza i łatwiejsza opcja, szczególnie jeśli firmie zależy na szybkim rozwoju. Czasem słyszy się także o leasingu pracownika. Głównie polega to na wynajęciu go z agencji pracy tymczasowej i sprawdza się w przypadku, gdy potrzebujemy konkretnej usługi.

Obecnie istnieje wiele firm leasingowych, przy czym nie każda zajmuje się tymi samymi segmentami rynku. Niektóre z nich specjalizują się w konkretnych dziedzinach, np. w sprzęcie rolniczym, sprzęcie budowlanym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co powinny inwestować lodziarnie?
W co powinny inwestować lodziarnie?
Lodziarnia to biznes warty rozważenia. Niemniej jednak zaczynając własną działalność, szybko zauważymy, że kiedy jakaś inwestycja się opłaca, to oznacza […]
Jak przygotować się do wizyty u lekarza rodzinnego?
Jak przygotować się do wizyty u lekarza rodzinnego?
Od czasu do czasu każda osoba choruje i musi odwiedzić lekarza rodzinnego lub pierwszego kontaktu, często też nazywanego internistą. Jeśli […]
Wybieramy meble do gabinetu
Wybieramy meble do gabinetu
Dobrze urządzony gabinet staje się wizytówką danej osoby i pozwala jej czuć się w pełni komfortowo, co ma decydujący wpływ […]