Co warto wiedzieć o bateriach umywalkowych ?

Baterie umywalkowe należą do jednych z bardziej istotnych i – przede wszystkim – niezbędnych produktów znajdujących się w łazience. Z urządzeń łazienkowych korzystamy kilkanaście razy dzienne, toteż wymagane jest to, aby charakteryzowały się one wysoką funkcjonalnością oraz solidnością wykonania. Nie inaczej jest z bateriami, choć niepozornie wyglądające, na ich zakup powinniśmy przeznaczyć sporo uwagi.

Istotne jest, aby bateria swoim kształtem i sposobem działania oddawała nasze potrzeby i oczekiwania, nie zapominajmy jednak, aby jej ogólna stylistyka wkomponowała się w resztę pomieszczenia. Przechodząc do kwestii bardziej technicznych – to właśnie one odgrywać mają główną rolę. Precyzja wykonania, trwałość produktu oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne są podstawowymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupu baterii umywalkowej.

Decydując się na samodzielny montaż baterii umywalkowej pamiętajmy, iż gotowe zestawy nie posiadają w sobie wszystkich potrzebnych elementów potrzebnych do jej zamontowania – dlatego istotna będzie ogólna znajomość budowy kranu oraz pomniejszych części. Poza tym, zwracajmy uwagę na liczbę otworów w baterii – 3/4 modeli dostępnych na rynku charakteryzuje się posiadaniem jednego otworu, a sam strumień wody regulowany jest przy użyciu jednej dźwigni. Z kolei baterie dwuotworowe i tak też można je zamontować – co ciekawe, dostępne są w wariancie pojedynczego uchwytu, jak i dwoma pokrętłami dla ciepłej i zimnej wody.

Jeśli zależy nam na długiej gwarancji baterii oraz jej faktycznej trwałości to warto zainwestować w baterie do łazienki Grohe, które wydajnie działać będą w zróżnicowanych warunkach. Poza tym, przystępną ceną charakteryzują się baterie zlewozmywakowe kuchenne, które okażą się komfortowym i wydajnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli często korzystamy z kuchni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 14 =