Co trzeba wiedzieć o kubeczkach menstruacyjnych i tamponach?

Każdego miesiąca kobieta przechodzi przez menstruację, która trwa około pięciu dni. W trakcie jej trwania zmuszona jest używać środków higienicznych, które pochłaniają wydzielane płyny i krew. Bardzo ważne jest tutaj używanie produktów, które zapewniają maksimum ochrony i bezpieczeństwa w tym czasie, tak by każda kobieta mogła się wtedy czuć komfortowo. Niezależnie od sytuacji, aktywności czy miejsca, w którym przebywa. Wśród popularnych środków higienicznych są oczywiście podpaski i wkładki, a także tampony.

W przypadku tych ostatnich nieco problematyczne, zwłaszcza przy pierwszym użyciu, jest ich zakładanie. Jeżeli mowa o tamponach jak aplikować je można dowiedzieć się z każdej ulotki do opakowania. Wszystko jest tam wytłumaczone jasno i przejrzyście, nie pozostawiając najmniejszych wątpliwości. Nowością są natomiast kubeczki menstruacyjne.

Kobiece sprawy

Działanie tamponów i kubeczków jest właściwie podobne, choć różni się też nieco od siebie. Te pierwsze należy wymieniać mniej więcej co osiem godzin, natomiast kubeczki nawet co dwanaście. Tampony często są powodem infekcji, ponieważ warunki wewnątrz pochwy, jak i materiał produktu są idealnym podłożem do rozwoju bakterii, tymczasem badania nie potwierdzają, żeby zjawisko takie zachodziło w przypadku kubeczków.

Ich zakup np. na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne  jest też na dłuższą metę bardziej opłacalny, ponieważ są produktem wielorazowego użytku, który przy higienicznym użyciu jest całkowicie bezpieczny. Tymczasem wszystkie pozostałe służą tylko jeden raz. To również ważny aspekt z punktu widzenia ekologii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 7 =