Co jest ważne w nauce języków obcych?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, aby nauka języków obcych przyniosła pożądane efekty? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą lub muszą zdobyć dodatkowe kompetencje językowe. Równie dużo jest „skutecznych metod”, zapewniających szybkie przyswojenie słówek i gramatyki. Nauka przez sen, przerzucane fiszek, najdroższa szkoła językowa w mieście. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna.

Motywacja, samodyscyplina, systematyczność

Nauka języków, podobnie jak jazda samochodem czy gra na pianinie, wymaga praktyki, samodyscypliny i systematyczności. Często zdarza się tak, że na początku nauki motywacja jest bardzo dużo, z czasem zaczyna jednak spadać, ustępując miejsca rzeczom mniej ważnym, niekiedy przyziemnym. W tej sytuacji niezbędna okazuje się umiejętność zmotywowania samego siebie do nauki.

Przykładem mogą być tutaj kursy języka włoskiego w Poznaniu. Oferta cieszy się sporym zainteresowaniem, w dużej mierze wynika to z atrakcyjnego i ciekawego sposobu prowadzenia zajęć przez lektorów, równie ważna jest jednak wspomniana wcześniej motywacja. Osoby, które mają określony cel, zdecydowanie szybciej i łatwiej uczą się języka, zdobywając tym samym dodatkowe kompetencje.

Postawa uczącego się i lektor

Każdy człowiek dysponuje inną ilością czasu wolnego, w którym dodatkowo chce uwzględnić własne pasje. Co więc zrobić, by nauka była efektywna i efektowna? Przede wszystkim należy pamiętać, że języka można uczyć się nawet podczas wykonywania codziennych czynności – powtarzanie słówek w czasie sprzątania czy kąpieli to prosty i jednocześnie skuteczny sposób na naukę.

Ważne jest także to, aby różnicować sposoby przyswajania wiedzy językowej, np. nagrywać wypowiadane frazy, rozwiązywać zadania online, czytać literaturę obcojęzyczną, słuchać piosenek czy oglądać reportaże w danym języku.

Znaczący wpływ na efektywność nauki ma dobór lektora. Osoby, które preferują kontakt z ludźmi i naukę w grupie, wybierają oferty szkół językowych, wśród których można znaleźć m.in. kursy języka rosyjskiego w Poznaniu. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku kursant musi dostosować się do harmonogramu zajęć.

Alternatywnym rozwiązaniem jest nauka indywidualna, zapewniająca elastyczny plan zajęć. W zależności od indywidualnych oczekiwań, można wybrać naukę face to face lub skorzystać z popularnych komunikatorów internetowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • marla0 11.06.2019

    U mnie świetnie sprawdzają się aplikacje, które mam w telefonie i codziennie tam uczę się nowych słówek, do tego oglądam seriale z angielskimi napisami i 2 razy w tygodniu chodzę na kurs do szkoły Berlitz, na który jednak uczę się najwięcej i uważam, że jeśli ktoś chce się dobrze nauczyć języka obcego to powinien też chodzić na taki kurs.

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kawiarnia – w co ją wyposażyć?
Kawiarnia – w co ją wyposażyć?
Najważniejsze sprzęty Sukces kawiarni w dużej mierze zależy od wystroju oraz jakości serwowanych kaw i deserów. Wystrój lokalu powinien być […]
Życie po śmierci – książki poruszające ten temat
Życie po śmierci – książki poruszające ten temat
Śmierć to bardzo popularny motyw literacki, który znaleźć można już w pierwszych dziełach. Od wieków ludzie zastanawiają się, co czeka […]
W czym najlepiej przechowywać swoje narzędzia?
W czym najlepiej przechowywać swoje narzędzia?
Najlepszym miejscem do przechowywania narzędzi jest skrzynka lub na tablica na kołki. Charakterystyczne cechy skrzynek na narzędzia Skrzynki i skrzynie […]