Jak dobrać klej do rodzaju płytek?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki podłogowe stanowią nieodłączny element wykończenia domu. Dobranie ich odpowiedniego koloru oraz materiału powinno dopełnić całą aranżację pomieszczenia. Nie można zapomnieć również o materiale, który pozwoli na równe i trwałe położenie płytek, czyli dobraniu odpowiedniego kleju.

Dobranie kleju w zależności od ich rodzaju

Rodzaj zakupionego materiału podłogowego, a także miejsce oraz powierzchnia, na której jest on kładziony, determinuje również wybór materiałów potrzebnych do jego położenia. Nieodpowiedni klej może spowodować, że położone płytki w krótkim czasie trzeba będzie układać ponownie. Na podłożach, które podlegają dużym wahaniom temperatury oraz odkształceniom, powinny zostać zastosowane kleje elastyczne, zawierające dużą ilość polimerów. Takie kleje będą skuteczne podczas kładzenia płytek tarasowych, które narażone są zmienne warunki atmosferyczne. W takim przypadku im bardziej elastyczny klej, tym bardziej wytrzymała podłoga. Kleje do tego rodzaju płytek odporne są na mróz oraz intensywne światło słoneczne. Z powodzeniem można je zastosować również do położenia płytek balkonowych.

Dosyć często ze względu na swoją odporność, płytki kładzione są w takich pomieszczeniach jak łazienka lub przedpokój. Te pomieszczenia narażone są na wilgoć. Zatem w tych miejscach, warto zastosować kleje wodoodporne. Kleje do płytek łazienkowych marki Tubądzin powinny charakteryzować się również dużą przyczepnością. Płytki tej firmy są materiałami ceramicznymi, jednymi z najczęściej używanych w łazienkach. Tak więc, nie powinno być żadnego problemu z dobraniem odpowiedniego materiału klejącego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są wtryskiwacze i co należy zrobić w razie ich uszkodzenia?
Czym są wtryskiwacze i co należy zrobić w razie ich uszkodzenia?
Wtryskiwacze zalicza się do bardzo ważnych części samochodowych. Zazwyczaj jednak nie zwracamy na nie uwagi, gdyż niełatwo je popsuć przy […]
Beznikotynowe bazy do e-papierosów – czy to dobry wybór?
Beznikotynowe bazy do e-papierosów – czy to dobry wybór?
Beznikotynowe bazy e-liquidów są dobrym wyborem dla tych, którzy chcą wapować, ale nie chcą czerpać nikotyny z tradycyjnych papierosów lub […]
Co możemy podarować bliskiej przyjaciółce, która bierze ślub?
Co możemy podarować bliskiej przyjaciółce, która bierze ślub?
Sezon ślubny jest tuż tuż i jeśli masz bliskiego przyjaciela, który się żeni, to czas zacząć myśleć o tym, jakie […]