Jak dobrać klej do rodzaju płytek?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki podłogowe stanowią nieodłączny element wykończenia domu. Dobranie ich odpowiedniego koloru oraz materiału powinno dopełnić całą aranżację pomieszczenia. Nie można zapomnieć również o materiale, który pozwoli na równe i trwałe położenie płytek, czyli dobraniu odpowiedniego kleju.

Dobranie kleju w zależności od ich rodzaju

Rodzaj zakupionego materiału podłogowego, a także miejsce oraz powierzchnia, na której jest on kładziony, determinuje również wybór materiałów potrzebnych do jego położenia. Nieodpowiedni klej może spowodować, że położone płytki w krótkim czasie trzeba będzie układać ponownie. Na podłożach, które podlegają dużym wahaniom temperatury oraz odkształceniom, powinny zostać zastosowane kleje elastyczne, zawierające dużą ilość polimerów. Takie kleje będą skuteczne podczas kładzenia płytek tarasowych, które narażone są zmienne warunki atmosferyczne. W takim przypadku im bardziej elastyczny klej, tym bardziej wytrzymała podłoga. Kleje do tego rodzaju płytek odporne są na mróz oraz intensywne światło słoneczne. Z powodzeniem można je zastosować również do położenia płytek balkonowych.

Dosyć często ze względu na swoją odporność, płytki kładzione są w takich pomieszczeniach jak łazienka lub przedpokój. Te pomieszczenia narażone są na wilgoć. Zatem w tych miejscach, warto zastosować kleje wodoodporne. Kleje do płytek łazienkowych marki Tubądzin powinny charakteryzować się również dużą przyczepnością. Płytki tej firmy są materiałami ceramicznymi, jednymi z najczęściej używanych w łazienkach. Tak więc, nie powinno być żadnego problemu z dobraniem odpowiedniego materiału klejącego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki biustonosz założyć pod sukienkę?
Jaki biustonosz założyć pod sukienkę?
Biustonosz to jeden z podstawowych elementów kobiecej bielizny. Ma za zadanie w optymalny sposób podtrzymywać i modelować piersi, a także […]
Co zrobić, gdy zabieg leczniczy został wykonany bez zgody pacjenta?
Co zrobić, gdy zabieg leczniczy został wykonany bez zgody pacjenta?
Konieczność poddawania się operacjom i zabiegom nie jest przyjemnym doświadczeniem. Dzieje się tak, nie tylko z uwagi na sam fakt […]
Publiczne czy prywatne przedszkole – co okaże się lepsze dla naszego dziecka?
Publiczne czy prywatne przedszkole – co okaże się lepsze dla naszego dziecka?
Każdy rodzic troszczy się o rozwój i dobro swojego dziecka. Nic w tym dziwnego, że jedną z kluczowych decyzji jest […]