Lasery używane w kosmetologii

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lasery używane w kosmetologii to nowoczesny sposób na wykonanie zabiegów, które nie byłyby możliwe do przeprowadzenia innymi metodami. Ogólna zasada działania lasera kosmetologicznego polega na emisji światła o określonych parametrach. Cechuje je jedna, stała długość fali, spójna w czasie i przestrzeni. Dzięki minimalnej szerokości wiązki możliwa jest korekta nawet zmian o bardzo małych wielkościach i nieregularnych kształtach.Najczęstszym zastosowaniem tej technologii jest usuwanie blizn, przebarwień i niechcianego owłosienia. Ponadto, dostępny na rynku laser pikosekundowy pozwala na usuwanie tatuaży i przywrócenie pierwotnych właściwości skóry, w szybki i bezpieczny sposób.

Rodzaje laserów

Diodowy – wykorzystuje fale o długości 630-980nm. Najczęściej wykorzystywane do leczenia trądziku, usuwania owłosienia, redukcji cellulitu, a także usuwania znamion skórnych, włókniaków i kurzajek.

Laser aleksandrytowy – długość fali wynosi 755nm. Dzięki zastosowaniu źródła światła w postaci kryształu doskonale nadaje się do usuwania owłosienia i zamykania naczyń krwionośnych. 

Laser argonowy – w przypadku tego lasera źródłem światła jest gaz – argon. Emituje on wiązkę, której długość fali osiąga 480-510nm. Poprzez oddziaływanie na melaninę świetnie nadaje się do zabiegów eliminujących przebarwienia skórne i naczyniowe. 

Laser rubinowy – przy pomocy kryształu tlenku glinu (rubinu) emituje fale o długości 694nm. Korzysta się z niego do redukcji przebarwień, a także do usuwania tatuaży i zbędnego owłosienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie aktywnie spędzić weekend z dziećmi?
Gdzie aktywnie spędzić weekend z dziećmi?
Jeśli chcemy spędzić ciekawy i aktywny czas z naszymi dziećmi najlepiej wybrać się na południe Polski. Górskie tereny, duża ilość […]
Czego bezwzględnie potrzebujesz, gdy przebudowujesz swoją łazienkę?
Czego bezwzględnie potrzebujesz, gdy przebudowujesz swoją łazienkę?
Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. To miejsce, w którym możesz się zrelaksować, odprężyć i odmłodzić. Piękna […]
Czy outsourcing usług księgowych jest opłacalny?
Czy outsourcing usług księgowych jest opłacalny?
Outsourcing usług księgowych staje się coraz popularniejsze w całej Polsce. Konieczne jest dołożenie należytej staranności, aby dowiedzieć się, która część […]