Lasery używane w kosmetologii

Lasery używane w kosmetologii to nowoczesny sposób na wykonanie zabiegów, które nie byłyby możliwe do przeprowadzenia innymi metodami. Ogólna zasada działania lasera kosmetologicznego polega na emisji światła o określonych parametrach. Cechuje je jedna, stała długość fali, spójna w czasie i przestrzeni. Dzięki minimalnej szerokości wiązki możliwa jest korekta nawet zmian o bardzo małych wielkościach i nieregularnych kształtach.Najczęstszym zastosowaniem tej technologii jest usuwanie blizn, przebarwień i niechcianego owłosienia. Ponadto, dostępny na rynku laser pikosekundowy pozwala na usuwanie tatuaży i przywrócenie pierwotnych właściwości skóry, w szybki i bezpieczny sposób.

Rodzaje laserów

Diodowy – wykorzystuje fale o długości 630-980nm. Najczęściej wykorzystywane do leczenia trądziku, usuwania owłosienia, redukcji cellulitu, a także usuwania znamion skórnych, włókniaków i kurzajek.

Laser aleksandrytowy – długość fali wynosi 755nm. Dzięki zastosowaniu źródła światła w postaci kryształu doskonale nadaje się do usuwania owłosienia i zamykania naczyń krwionośnych. 

Laser argonowy – w przypadku tego lasera źródłem światła jest gaz – argon. Emituje on wiązkę, której długość fali osiąga 480-510nm. Poprzez oddziaływanie na melaninę świetnie nadaje się do zabiegów eliminujących przebarwienia skórne i naczyniowe. 

Laser rubinowy – przy pomocy kryształu tlenku glinu (rubinu) emituje fale o długości 694nm. Korzysta się z niego do redukcji przebarwień, a także do usuwania tatuaży i zbędnego owłosienia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × dwa =