Jakie są rodzaje czekolad dostępnych na rynku?

Najczęściej spotykane rodzaje czekolady w słodki koszyk to mleczna, ciemna i biała. Czekolada mleczna jest produkowana przy użyciu miazgi kakaowej i mleka w proszku. Ciemna czekolada zawiera więcej miazgi kakaowej niż czekolada mleczna. Biała czekolada nie zawiera w ogóle miazgi kakaowej. Jest wykonana przy użyciu masła kakaowego, cukru i mleka w proszku.

Czekolada jest również dostępna w wielu różnych smakach i formach, w tym tabliczkach, płatkach i wiórkach.

Czekolada mleczna

Czekolada mleczna jest wykonana z miazgi kakaowej i mleka. Ten rodzaj czekolady został wynaleziony przez przypadek w 1875 roku, kiedy to szwajcarski chemik Daniel Peter przypadkowo dodał skondensowane mleko do swojej mieszanki czekoladowej. Ten nowy wynalazek szybko zyskał uznanie konsumentów, którzy pokochali kremowy smak tego słodkiego przysmaku.

Biała czekolada

Biała czekolada jest produkowana z masła kakaowego, cukru i mleka w proszku, ale nie zawiera miazgi kakaowej. Nie jest to prawdziwa czekolada, ponieważ nie zawiera znaczącej ilości miazgi kakaowej. Jednak wiele osób nadal lubi jeść ten słodki przysmak jako alternatywę dla zwykłej mlecznej lub ciemnej czekolady.

Ciemna czekolada

Ciemna czekolada zawdzięcza swój kolor wysokiej zawartości procentowej miazgi kakaowej – od 50% do 99%. Im wyższy procent, tym ciemniejsza będzie tabliczka, a nawet czarna, w zależności od ilości cukru dodanego podczas produkcji (likier kakaowy również może sprawić, że tabliczka będzie ciemniejsza). Ciemna czekolada ma gorzki smak ze względu na wysokie stężenie kakao.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =