Jakie funkcje powinien posiadać ekspres do kawy?

Co to jest?

Ekspres do kawy to urządzenie, które przygotowuje gorące napoje poprzez perkolację, czyli napar, zmielonych ziaren kawy. Ekspresy do kawy mogą mieć różne funkcje, od najbardziej podstawowych modeli po te najbardziej rozbudowane. Funkcje dostępne w ekspresach do kawy są ograniczone jedynie przez Twój budżet i to, co chcesz, aby Twoje urządzenie robiło.

Najbardziej podstawową funkcją jest włącznik/wyłącznik i to wszystko, czego potrzebuje wiele osób. Jeśli jednak szukasz czegoś o nieco większej wszechstronności, istnieje wiele opcji, które oferują różne rodzaje systemów parzenia i inne funkcje. Oto kilka popularnych z nich:

Programowalne timery

Dzięki nim możesz ustawić czas, kiedy chcesz, aby kawa zaparzyła się automatycznie. Są one idealne dla osób, które nie chcą wstawać wcześnie rano lub pracują do późna w nocy, ale nadal chcą mieć gorącą kawę w dogodnym dla siebie momencie.

Selektor siły parzenia 

Selektor siły parzenia pozwala użytkownikowi wybrać pomiędzy mocną a normalną mocą kawy poprzez regulację ilości wody używanej do parzenia. Niektóre ekspresy pozwalają na wybranie obu opcji jednocześnie, jeśli w różne dni wolisz mocniejszą lub słabszą kawę.

Automatyczne wyłączanie

Funkcja automatycznego wyłączania wyłącza ekspres automatycznie po zakończeniu parzenia, aby nie spalił się z powodu nadmiernej eksploatacji (niektóre ekspresy posiadają tę funkcję).

Sklep z ekspresami do kawy Jura – proficafe, jest miejscem, w którym znajdziesz wiele różnych modeli.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =