Jaką lampę wybrać do jakiego pomieszczenia?

Dobrze dobrane oświetlenie domu jest gwarancja zdrowia, prawidłowego relaksu oraz świetnego nastroju. Powinniśmy wiedzieć, iż każde pomieszczenie potrzebuje innego rodzaju oświetlenia. Jakie lampy, pasują do poszczególnych pomieszczeń w naszych domach?

Salon

To tutaj najczęściej poddajemy się odpoczynku, przyjmujemy naszych gości. Do salonu, najlepiej, gdy wybierzemy parę źródeł światła. Jedno światło tak zwane główne powinno oświetlać dobrze nasze miejsce wypoczynku, natomiast pozostałe mogą oświetlać wybrane punkty w naszym salonie. Do małego pomieszczenia nadają się także idealnie kinkiety i lampy podłogowe.

Kuchnia

W kuchni ważne jest oświetlenie boczne. Najlepiej sprawdzą się reflektory umieszczone pod wiszącymi szafkami. Gdy, nasza kuchnia jest połączona z jadalnią, musi mieć ona, osobne podświetlenie miejsce gdzie jemy. W kuchni dobry efekt daje coraz to częściej używana technologia Led.

Sypialnia

W sypialni powinno występować parę rodzai oświetlenia. Jedno światło przyda się na pobudzenie rano, a drugie na uspokojenie i wyciszenie wieczorem. W naszej sypialni powinniśmy umieścić jedno światło główne w postaci lampy wiszącej, a także lampa nocna ustawiona na, na przykład stoliku przy łóżku. Do czytania, idealnie sprawdzą się powieszone na ścianie nad łóżkiem, kinkiety.

Łazienka

W łazience światło powinno posiadać wysoki wskaźnik oddawania barw. Lampy dobrze jest zamontować z dwóch stron lustra, a także jedną lampę główną. To, jakie oświetlenie wybierzemy, zależy też od tego, czy nasza łazienka jest bardzo ciemna, czy wpada do niej jakieś światło.

Przedpokój

Tutaj warto skorzystać z lamp, które posiadają czujnik ruchu. Przydaje się tutaj także zastosowanie punktu świetlnego, które ułatwi poruszanie się po przedpokoju w nocy.

Ostatnia dobra rada: lampy w sklepie internetowym kupisz zdecydowanie taniej niż w sklepie stacjonarnym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 14 =