Jak zażywać suplementy?

Dbajmy o siebie naturalnie

Pierwszym pokarmem, który spożywamy i tym samym dostarczamy organizmowi najwięcej związków odżywczych jest mleko matki, a ściślej rzecz ujmując, jego pierwotna forma, czyli siara. Suplement diety colostrum tabletki, kapsułki, a także forma proszku jest oparty właśnie na jej składzie i właściwościach. Siara zwiększa naszą odporność. Szczególnie ważną rolę odgrywa, gdy jesteśmy narażeni na silny stres, wyczerpujące zadania fizyczne i umysłowe, a także podczas rekonwalescencji.

Zasada przyjmowania suplementu, niezależnie od jego formy jest jednakowa. Środek należy stosować bezpośrednio, bez rozkruszania, łamania, popijając wodą. Konieczne jest stosowanie go na czczo, najlepiej rano pół godziny przed śniadaniem i wieczorem przed snem, najlepiej 2 godziny po kolacji. Przy silnym osłabieniu organizmu można zwiększyć dawkę do 3 razy w równych odstępach czasowych. Suplement stosujemy minimum 6 tygodni. Po pół roku zażywania należy zrobić minimum 4 tygodnie przerwy. Pomoże to zwiększyć efektywność działania preparatu. Jak większość suplementów może on być stosowany z większością leków, jednak nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki jego spożycia.

Idealna forma podania dla dzieci

Doskonałą formą podania dzieciom tego suplementu jest płyn. Dostępne są także kapsułki, które można wycisnąć na łyżeczkę i podać doustnie lub bezpośrednio opróżnić ją do ust. W ostatnim przypadku należy zachować szczególną ostrożność, tak, by osłonka nie została połknięta. Mogłoby to skutkować zadławieniem. Suplement colostrum dla dzieci cena waha się od 83 zł do 159 zł za butelkę o pojemności 125 ml. Zasady podawania są takie same, jak w przypadku osoby dorosłej, z uwzględnieniem mniejszej dawki. W przypadku dzieci jest to 1 łyżeczka maksymalnie 2 razy dziennie. Jak w przypadku każdego suplementu należy pamiętać o zróżnicowanej diecie i aktywności fizycznej, aby móc zaobserwować odpowiednie jego działanie.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =