Jak przygotować się do okresowego przeglądu samochodu?

Jeśli planujemy przeprowadzić okresowy przegląd samochodu, powinniśmy zastanowić się nad tym, jak należy przygotować się do badania. Poniżej przedstawimy, jak często należy wykonywać przegląd techniczny pojazdu. Podpowiadamy również, co warto wiedzieć przed udaniem się na przegląd samochodu.

Jak często należy przeprowadzać przegląd techniczny pojazdu?

Okresowe badanie techniczne to inaczej przegląd rejestracyjny samochodu. Należy przeprowadzać je przed upływem terminu, który wpisany jest do dowodu rejestracyjnego.  Do przeprowadzenia przeglądu technicznego pojazdu wymagany jest przede wszystkim właśnie dowód rejestracyjny. Jeśli nasz pojazd jest wyposażony w instalację gazową, dodatkowo potrzebny będzie ważny dokument legalizacji zbiornika LPG.

Jak przeprowadzany jest przegląd rejestracyjny auta?

Podczas przeprowadzania badania oceniana jest sprawność samochodu. Musimy zatem – przed wizytą na stacji kontroli pojazdów – sprawdzić czy wszystkie elementy są sprawne. Badaniu poddane będą:

– Zgodność danych samochodu z informacjami, które są wpisane do dowodu rejestracyjnego;

– Stan techniczny opon, ich ciśnienie i elementy karoserii;

– Ustawienie świateł zewnętrznych oraz ich działanie;

– Skuteczność oraz równomierność działania hamulców;

– Sprawność działania układu kierowniczego;

– Sprawność podwozia oraz nadwozia;

Gdzie możesz wykonać przegląd okresowy samochodu?

Profesjonalny przegląd samochodu możemy wykonać na wspominanej powyżej stacji diagnostycznej, którą znajdziemy pod adresem http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow.html. Warsztat wyposażony jest w profesjonalne sprzęty. Dzięki temu diagnostyka samochodu jest przeprowadzana szybko. Przegląd możemy wykonać niezależnie od tego, jaki model auta posiadamy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 8 =