Jak ozdobić fasadę budynku?

Wygląd elewacji obiektu mieszkalnego odgrywa niezwykle istotną rolę, ponieważ określa ogólny charakter posesji i jest podstawowym elementem, na jaki zwracają uwagę osoby z zewnątrz. Nie dziwi zatem fakt, że od wielu lat dużą popularnością cieszy się tematyka ozdabiania elewacji. W zależności od wybranego materiału wykończeniowego można uzyskać ścianę prezentującą się dostojnie, wyjątkowo lekko, tradycyjnie albo nowocześnie. Godna polecenia jest m.in. stara cegła w kolorze szarym bądź czerwonym.

Oryginalność jest na topie

Wspomniana we wstępie cegła to znakomity wybór do wykończenia elewacji, ponieważ odznacza się sporą odpornością na niekorzystne czynniki pogodowe, a przy tym dodaje budynkowi rustykalnego, sielskiego charakteru. Oprócz niej można również z powodzeniem zastosować akrylowy tynk cienkowarstwowy dostępny w dużej palecie kolorystycznej. Jego ogromną zaletą jest to, że nie wymaga dodatkowego malowania i charakteryzuje się wysoką trwałością oraz niską przepuszczalnością wilgoci. 

Kolejne niezwykle wartościowe rozwiązanie to panele elewacyjne wykonane z tworzywa PCV, ewentualnie sklejki drewnianej. W sklepach znajdziemy modele znakomicie imitujące naturalne drewno, kamień oraz cegłę. Tego typu produkty wyróżniają się przede wszystkim ponadprzeciętną wytrzymałością na zmienne temperatury i łatwością w pielęgnacji. Posiadają funkcję estetyczną i docieplają dom z zewnątrz, obniżając tym samym rachunki za ogrzewanie. Pozostałe polecane materiały to okładzina drewniana (dodaje obiektowi elegancji i przytulności) oraz kamień elewacyjny (granit, wapień marmur itp.).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =