Jak dbać o higienę psa?

Każdy pies wymaga nie tylko odpowiedniego żywienia, wychowania i dużej dawki zabawy z właścicielem. Ważna jest też higiena. Tutaj bardzo dużo zależy od rasy psa, długości i struktury jego sierści oraz samej skóry. Niektóre wymagają bardzo dokładnego czyszczenia futra i fałd skórnych codziennie, a innym wystarczy kąpiel raz na miesiąc czy wyczesanie raz w tygodniu. Najważniejsze jest jednak, aby o higienę psa, a co za tym idzie – o jego zdrowie dbać regularnie. Nie można zapomnieć o odpowiednich kosmetykach dla psów.

Niektóre rasy mają futro o strukturze włosa, a inne mają standardową sierść. Oznacza to, że dla każdego czworonoga może być potrzebny inny szampon do mycia. A przede wszystkim musi to być łagodny detergent, który nie podrażnia, nawet jeśli wpadnie psu do oczu. Nie można używać kosmetyków przeznaczonych dla ludzi, ponieważ nie będą one odpowiednie do pielęgnacji zwierzaka i jego skóry.

Czysty pies, to zdrowy pies

Warto też pamiętać, że psy same lubią oczyszczać swoje futro. Kiedy my to zrobimy, na przykład przez kąpiel, to pies zaraz pobiegnie się wybrudzić. Dlaczego tak robią zwierzęta? Chodzi o ich zapach. Myjąc je, zmywamy też naturalny psi zapach, do którego są przyzwyczajone. Z tego powodu warto pamiętać o perfumie dla psa, którym pryska się pupila po kąpieli, aby przywrócić mu zapach. Oczywiście nie jest to zapach przykry dla człowieka, ani też mocno perfumowany, aby psie futro pachniało fiołkami. Ten kosmetyk ma za zadanie sprawić, że zwierzątko poczuje się dobrze i naturalnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =