Farba – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Dostępność na rynku różnego rodzaju farb jest naprawdę spora. Jednak co jakiś czas chcemy odświeżyć mieszkanie, ponieważ ściany są zabrudzone lub, po prostu nie podoba nam się ich kolor. Musimy pamiętać, że farba, która będzie ładnie wyglądała w salonie, niekoniecznie sprawdzi się w kuchni. Wpływ na to mają czynniki takie jak wilgoć. Posiadając dzieci, lub zwierzęta domowe, także będziemy zwracać uwagę na całkiem inny parametr. Jak dobrać odpowiednią farbę do pomieszczenia? Czym się kierować? 

Jakie farby wyróżniamy?

Przede wszystkim możemy wyróżnić kilka rodzajów farb, sami musimy zadecydować, która będzie według nas najbardziej funkcjonalna.

– Farba akrylowa, świetnie nadaje się do pomieszczeń, jednak słabo sobie radzi ze ścieraniem, więc najlepiej użyć jej tam, gdzie ściany nie są narażone na zabrudzenia. Możemy ją znaleźć na stronie https://farbyrafil.pl/

– Farba lateksowa, gumowa powłoka sprawia, że jest odporna na wilgoć czy pleśń, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Malowanie łazienki czy kuchni będzie dobrą inwestycją na przyszłość.

– Farba ceramiczna, udoskonalona o ceramiczne mikroelementy, nie wchłania kurzu oraz ścieranie czy mycie nie robi na niej większego wrażenia.

– Farba lateksowo – akrylowa, połączenie dwóch najpopularniejszych produktów, pokoje dzienne w tych farbach będą naprawdę ładnie wyglądały.

Czynnik, który musimy wziąć też pod uwagę, to ile jesteśmy w stanie pomalować jednym litrem. Malowanie tylko jednej warstwy zazwyczaj nie przynosi zadowalającego efektu. Zaopatrzenie się w odpowiedni produkt, który zachowa swój wygląd oraz kolor na długi czas pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =