W ogrodowej przestrzeni oprócz soczyście zielonej trawy najczęściej wykorzystuje się ceramiczne płytki mrozoodporne, kostkę brukową albo naturalne drewno. Ten ostatni materiał sprawdza się nie tylko jako podłoże zadaszonych tarasów, ale również tych, które charakteryzują się otwartą przestrzenią.
Naturalne deski są coraz częściej wybierane na taras, chociaż nie są do końca odporne na działanie wody, wysokie czy niskie temperatury i zabrudzenia. Można je jednak odpowiednio zabezpieczyć odpowiednimi impregnatami do drewna, aby zyskały optymalną funkcjonalność.
Impregnuj drewniany taras przynajmniej raz w roku, a najlepiej po każdym sezonie wakacyjnym i przed jego rozpoczęciem. Do mycia tarasowej podłogi z drewna również używaj dedykowanych preparatów.
Odpowiednie zabezpieczenia drewna sprawi, że deski nie będą się wypaczać ani tracić swojego koloru. Będą odporne na brud, mróz i działanie promieni słonecznych. Będą też odporne na uszkodzenia mechaniczne jak zarysowania czy ścieranie i pękanie. Ogromną zaletą drewnianego tarasu jest to, że w razie potrzeby można go dowolnie modyfikować, w tym naprawiać niewielkie usterki, szlifować, zmieniać kolor czy lakierować.
Kto decyduje się na drewno na ogrodowym tarasie? Ten materiał najlepiej sprawdza się w ogrodach w stylu klasycznym, loftowym, retro czy boho, ale będzie się też pięknie komponował w nowoczesnych przestrzeniach. Tak naprawdę drewniane deski są na tyle uniwersalnym materiałem, że sprawdzają się w każdej aranżacji.