Wybór fotelu – na co zwrócić uwagę?

W każdym domu potrzebne są różnego rodzaju siedziska. Jednym z nich jest fotel, który daje duży komfort i taki mebel można znaleźć w większości domów oraz mieszkań. Wbrew pozorom nie musi się on znajdować tylko w salonie. Gdzie można go wstawić i czym kierować się przy wyborze? 

Do strefy wypoczynku

Podstawowym wyborem jest oczywiście fotel do pokoju dziennego. Taki mebel nabiera charakteru typowo wypoczynkowego, więc trzeba się skupić na aspektach dotyczących wygody. Warto sięgnąć po większe modele, które zapewnią odpowiedni komfort. Istotna jest także jakość wykończenia takiego wyposażenia. Dobrze sprawdzają się zatem warianty skórzane lub tapicerowane z miękkim obiciem. Ciekawym pomysłem będą również fotele rozkładane, które pozwalają zmienić pozycję na półleżącą lub w niektórych przypadkach umożliwiają całkowite położenie się. 

Do innych pomieszczeń

Ten rodzaj siedziska kojarzy się głównie z salonem, lecz fotel z powodzeniem można też wykorzystać w innych pomieszczeniach. W takich przypadkach spędza się na nich mniej czasu niż w pokoju dziennym, więc trzeba skupić się na meblach o nieco innej charakterystyce. Można je wykorzystać w przedpokoju, sypialni czy domowym gabinecie, jako dodatkowe miejsce do siedzenia czy odłożenia podręcznych rzeczy. Lepiej by takie wyposażenie nie zabierało wtedy zbyt dużo przestrzeni, więc dobrze sprawdzają się fotele niskie i raczej kompaktowych rozmiarów. Dzięki temu taki mebel nie zdominuje nawet mniejszych pomieszczeń. Rozsądnie jest także postawić na fotele z jasnymi obiciami, które nie przytłoczą wnętrza i dodadzą jedynie walorów estetycznych do danego pokoju.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − jeden =