Urządzenia dla niedowidzących

W naszym kraju żyje całkiem sporo osób, które mają problem z niedowidzeniem. Na szczęście na rynku są dostępne różnorodne urządzenia pozwalające im w miarę normalnie funkcjonować na co dzień. Są to przede wszystkim elementy ułatwiające czytanie (książek, dokumentów, gazet itp.), a także korzystanie z komputera czy telefonu. Dzięki temu ludzie słabowidzący mogą czynnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz zawodowym.

Funkcjonowanie w świecie nie musi być trudne

Podstawowymi sprzętami przeznaczonymi dla osób niedowidzących są powiększalniki stacjonarne i przenośne wyposażone w wyświetlacz, które jak sama nazwa wskazuje służą do powiększania różnych obiektów (np. tekstu, cen w sklepach, obrazu w TV). Wiele z nich posiada dodatkowo funkcję mowy.

Drugim niezwykle przydatnym urządzeniem jest specjalna klawiatura charakteryzująca się ponadprzeciętnie dużymi klawiszami z kontrastującym nadrukiem. Bez problemu steruje ona wszelkimi poleceniami systemu operacyjnego. Pozostałe wartościowe elementy to m.in. lupy elektroniczne i optyczne oraz telefony obsługiwane głosem lub prostymi gestami dotykowymi. Wymienione sprzęty posiada w swojej ofercie ten specjalistyczny sklep online: http://sklep.altix.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 9 =