Meble do wnętrz w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskich króluje prosta forma i nastawienie na minimalizm. Salon tak urządzony cechuje się prostotą i brakiem przywiązania do posiadania rzeczy, które są zbędne. By wygodnie mieszkać, warto dobrać meble, które pozwolą zaaranżować duży pokój tak, by nie stracił on na swojej przestronności oraz zachował swój skandynawski charakter.

Prostota jest kluczowa

Dekorowanie pomieszczenia jest łatwym zadaniem. Meble w tym stylu to przede wszystkim połączenie nowoczesnej aranżacji i unikalnej, często wręcz ascetycznej prostoty. W skandynawskim modelu wnętrza nie ma miejsca na sporo detali, zwłaszcza takich, które rzucają się w oczy.  Doskonale wkomponują się tu meble o gładkich i kształtem przypominających bryłę powierzchniach. Geometryczne formy to atuty nielicznych producentów tego stylu, aczkolwiek meble Minko pasują nad wyraz dobrze, wpisując się w symetrię i harmonię skandynawskiego wnętrza. Zwłaszcza meble białe i o jasnej, naturalnej barwie.

Skandynawski wystrój

Wnętrza nie muszą jednoznacznie kojarzyć się z chłodem i zimnem. Nowoczesny styl jest tutaj bardzo ceniony. Umeblowanie salonu czy kuchni powinno odznaczać się kilkoma zasadami. Biel powinna kontrastować z szarością, lub czernią, a dobrane wedle tego klucza meble znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Warto tu pomyśleć o meblach tapicerowanych lub wygodnej i przestronnej sofie do salonu. Najnowszy trend to dodanie do kuchni designerskich hokerów taki jak np. te: https://euforma.pl/kategoria-produktu/meble/hokery/. Całość powinna pozostać zwarta i z zachowaniem minimalistycznej otoczki w postaci dywanu czy za pomocą naturalnych materiałów jak np. bawełny. Na plus jest także wykorzystanie w dekoracji wazonów, plakatów i obrazów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + osiemnaście =