Kurtki ramoneski – jak wybrać odpowiednią?

Kurtki są podstawową częścią garderoby w okresie jesiennym. Jednak skąd wiedzieć, która będzie dla Ciebie odpowiednia?

Na rynku dostępnych jest tak wiele kurtek, że może być trudno zdecydować się na jeden model. Dlatego też przed zakupem kurtki powinnaś rozważyć kilka podstawowych kwestii:

Długość

Kurtki występują we wszystkich długościach. Jeśli jesteś wysoka lub masz długie nogi, możesz zdecydować się na zakup dłuższego modelu, takiego jak kurtka bomber. Natomiast w przypadku gdy jesteś średniego wzrostu, wybierz taką, która kończy się na wysokości kości biodrowej lub powyżej – to sprawi, że Twoje nogi będą wyglądać na dłuższe.

Dopasowanie

Dobre dopasowanie jest niezbędne dla każdego ubrania, ale szczególnie w przypadku kurtek, które muszą być dostosowane do wielkości Twojej klatki piersiowej oraz ramion tak, aby nie wisieć na nich, a jednocześnie umożliwiać swobodne ruchy. Zawsze przymierzaj kurtkę przed zakupem – nie ma nic gorszego niż odkrycie po przyjściu do domu, że nie jest za duża lub za mała!

Materiał

Materiał, z którego wykonana jest kurtka, może wpłynąć na jej wygląd i to, jak długo będzie ona modna. Dobrze jest postawić na modele ponadczasowe takie jak ramoneski skórzane damskie, które są uwielbiane przez wszystkich od lat. Dodatkowo jeśli znajdziesz model z wysokiej jakości materiału, powinna służyć Ci ona przez lata!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =