Jakie są rodzaje dźwigów?

Prowadząc firmę budowlaną, często można się natknąć na zlecenia, które będą wymagały użycia dźwigu budowlanego. Czasem użycie tej maszyny może być konieczne również podczas prywatnych przedsięwzięć, takich jak budowa własnego domu. Warto wiedzieć zatem, jakie rodzaje sprzętów mamy do dyspozycji i jakie są ich zalety.

Dźwigi wieżowe (żurawie wieżowe)

Są to maszyny często widoczne przy budowach wysokich obiektów, zwłaszcza wieżowców w dużych miastach. Posiadają one stacjonarną wieżę, która jest przytwierdzona do podłoża na czas budowy. Wymagają jednak czasu do ustawienia i przygotowania do pracy, a także specjalnego transportu.

Dźwigi samochodowe

Są to pojazdy z zamontowanym pomostem obrotowym z ramieniem dźwigu. Ich główną zaletą jest mobilność i krótki czas wymagany do przygotowania. Sprawdzają się najlepiej w różnorakich pracach budowlanych i przenoszeniu ładunków. Są one łatwo dostępne i wiele firm, tak jak http://uslugi-dzwigiem.pl posiada szeroką ofertę co do usług wykonywanych dźwigiem. Ponadto, maszyny można dzielić na podstawie parametrów takich jak udźwig, wysokość, na którą mogą podnieść ładunek, lub rodzaju wysięgnika. Tak szeroka gama urządzeń pozwala na realizację wielu różnych projektów budowlanych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − 4 =