Jakie rodzaje płytek jesteśmy w stanie znaleźć na rynku?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów płytek. Niektóre są bardziej trwałe niż inne, a niektóre mają różne cechy, które sprawiają, że lepiej nadają się do konkretnych zastosowań.

Najpopularniejsze z nich to ceramiczne, porcelanowe i z kamienia naturalnego.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne są wypalane w wysokich temperaturach, dzięki czemu są bardzo odporne na uszkodzenia i wchłanianie wody. Płytki te świetnie sprawdzają się w łazienkach, ponieważ można je łatwo czyścić za pomocą mydła i wody. Są one również dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Płytki porcelanowe

Porcelana to kolejny rodzaj płytek, który jest często używany w łazienkach, ponieważ jest podobny do ceramiki na wiele sposobów. Wymaga również niewielkiej konserwacji i będzie trwać przez dziesięciolecia bez konieczności wymiany. Porcelana jest droższa niż płytki ceramiczne, ale zapewnia lepszą jakość, a także trwałość.

Płytki imitujące beton

Płytki imitujące beton to doskonały wybór do kuchni, ponieważ są trwałe, łatwe do czyszczenia i odporne na uszkodzenia. Płytki imitujące beton mogą być wykonane w szerokiej gamie kolorów i wzorów, więc możesz znaleźć dokładnie to, co chcesz, bez kompromisu dla jakości lub stylu.

Płytki z kamienia naturalnego

Płytki z kamienia naturalnego mogą być najbardziej trwałym rodzajem płytek dostępnych obecnie, ponieważ są wykonane z naturalnych materiałów wydobytych z ziemi (np. granit, marmur). Płytki z kamienia naturalnego mogą przetrwać setki lat, jeśli są odpowiednio konserwowane, więc są doskonałym wyborem dla obszarów, w których zużycie może występować często (np. kuchnie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kim jest osoba Interim Managera i jak może przysłużyć się w rozwoju firmy?
Kim jest osoba Interim Managera i jak może przysłużyć się w rozwoju firmy?
Innowacyjne firmy nastawione są na ciągły rozwój. Adekwatnie do okoliczności wprowadzane są najlepsze rozwiązania, które mają duże znaczenie dla utrzymania […]
Czego nie powinny nosić osoby puszyste ?
Czego nie powinny nosić osoby puszyste ?
Dobór odpowiedniego ubrania jest niezwykle trudnym zajęciem. Szczególnie jeśli chodzi o osoby puszyste. Tutaj obowiązuje kilka „zasad”, ale ważne jest […]
O co zadbać, organizując wesele tematyczne?
O co zadbać, organizując wesele tematyczne?
Wraz z rozwojem branży ślubnej, coraz modniejsze stają się wesela tematyczne. Każda Młoda Para chce aby ten wielki dzień był […]