Jak zapakować alkohol na prezent?

Alkohol to jeden z najbardziej uniwersalnych pomysłów na prezent. Wręczamy go zarówno rodzinie i najbliższym znajomym, jak i osobom, z którymi łączą nas relacje zawodowe. Sprawdza się w każdej okazji. Jedynym problemem jest jego odpowiednie opakowanie. Jeżeli tego nie zrobimy, nasz gest może zostać uznany za nieelegancki. Jak zatem zapakować alkohol na prezent?

Najprostsze rozwiązania są najlepsze

Najłatwiejszym i najczęściej wybieranym sposobem na zapakowanie alkoholu jest włożenie go do ozdobnej torebki. Każdy producent opakowań ozdobnych w swojej ofercie ma przynajmniej kilka modeli i wzorów torebek przeznaczonych na wyskokowe trunki. Bez problemu znajdziemy je w każdym supermarkecie czy internetowym sklepie z prezentami na wszystkie okazje. Innym, nieco mniej popularnym pomysłem, jest udekorowanie butelki przy pomocy ozdobnych wstążek i kokard. W tym przypadku etykieta trunku pozostanie jednak widoczna, również dla osób postronnych. Tego typu rozwiązanie niekoniecznie sprawdzi się zatem na gruncie zawodowym, z powodzeniem można z niego jednak korzystać w życiu prywatnym.

Alternatywa dla torebki

Jeżeli nie chcemy powielać typowego schematu i wręczać alkoholu zapakowanego w ozdobną torebkę, alternatywą będzie pudełko. Na sklepowych półkach znajdziemy specjalne pudełka prezentowe, dopasowane wielkością do przeciętnej butelki, wypełnionej trunkiem. Wierzch pudełka możemy przyozdobić kolorową kokardą. Pamiętajmy, aby na wszelki wypadek ostrzec obdarowywaną osobę o delikatnej naturze jego zawartości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 17 =