Jak czyścić meble?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wystarczy chwila nieuwagi i napój, który właśnie pijemy, wylewa się na sofę. Kurz, który osadza się na meblach, powoduje, że pod wpływem wycierania z czasem elementy drewniane matowieją, a nasze wnętrze wygląda na stare. Jak temu zaradzić? W jaki sposób czyścić meble, aby nie powodować dodatkowych szkód? Co pomoże z uporczywymi plamami? Podpowiadamy w naszym dzisiejszym poradniku.

Domowe sposoby na czyste meble

Zdarza się, że nie mamy w danej chwili odpowiednich detergentów. W tej sytuacji świetnie sprawdzają się domowe produkty, które z pewnością każdy z nas posiada. Jak pozbyć się plam? Większość plam możemy wywabić sody oczyszczonej lub szarego mydła. Ważne jest to, aby nie czekać, aż mokre miejsce wyschnie, tylko od razu zareagować. Plamy z wina, czy innych napojów bardzo często pojawiają się na sofach rozkładanych, które wykonane są z różnych materiałów.

Aby nie doprowadzić do odbarwień — w pierwszej kolejności plamę należy przemyć płynem do mycia naczyń, wytrzeć nadmiar piany i zasypań na kilka minut sodą oczyszczoną. Całość dokładnie zmyć. Po wyschnięciu plama powinna zniknąć.

Jeżeli ślady, które znajdują się na przykład na naszych designerskich pufach, nadal nie schodzą wówczas, warto sięgnąć po detergenty ze sklepu. Należy jednak zwrócić uwagę na to, do jakiego materiału są przeznaczone, ponieważ zbyt silny produkt, może spowodować powstanie dziury, którą trudno zaszyć.

Bardzo ważne jest też to, aby odpowiednio czyścić drewniane meble. Jeżeli nie posiadamy produktów chemicznych, warto zetrzeć kurz za pomocą wilgotnej ścierki z odrobiną płynu do naczyń. Istotne jest to, aby ścierka nie była zbyt mokra, ponieważ meble mogą napuchnąć, a w konsekwencji odchodzić. Aby kurz nie osadzał się tak często na meblach, warto wietrzyć często mieszkanie i odkurzać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób możemy pomóc osobie chorej?
W jaki sposób możemy pomóc osobie chorej?
Opieka nad osobą chorą, szczególnie nad taką, która ma problemy w samodzielnym poruszaniu się oraz wykonywaniu podstawowych czynności życiowych jest […]
Tekstylia dla mamy i niemowlaka
Tekstylia dla mamy i niemowlaka
Urządzając pokój dla niemowlaka warto nie tylko skupić się na zakupie wielofunkcyjnych mebli, ale i dodatków, które sprawią, że opieka […]
Jakie napięcie powinien mieć akumulator w samochodzie?
Jakie napięcie powinien mieć akumulator w samochodzie?
Z całą pewnością każdy kierowca choć raz w życiu miał problem z odpaleniem samochodu. Zwłaszcza zimą, gdy silnik i rozrusznik […]