Jadłospis w diecie BARF

Każdy właściciel pragnie dla swojego czworonożnego przyjaciela wszystkiego, co najlepsze. Z tego powodu regularnie odwiedzamy weterynarza, stwarzamy psom komfortowe warunki do życia, otaczamy troską i ciepłem oraz zapewniamy to, co niezbędne do prawidłowego rozwoju. Mowa tutaj przede wszystkim o pożywieniu. Istotne jest, aby posiadało szereg potrzebnych witamin, cennych związków odżywczych oraz minerałów. Nie wszyscy jesteśmy ekspertami z tego zakresu, dlatego dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z gotowych, opracowanych przez specjalistów diet dla psów. Jedną z nich jest dieta BARF. Co należy o niej wiedzieć?

Zdrowo i smacznie

Dieta BARF opiera się na założeniu, którym jest podawanie psom posiłków składających się z surowych i naturalnych składników. Najczęściej jest to mięso, podroby oraz kości. Warto podkreślić, że w tej diecie nie mamy do czynienia z jednym jadłospisem. Można dowolnie go modyfikować, dopasowując do potrzeb naszego pupila. Oczywiście przy zachowaniu podstawowych zasad tej diety. W przykładowym jadłospisie możemy umieścić chociażby zmielone mięso wołowe, porcjowane mięso królicze, lub drób.

Najkorzystniej będzie serwować pupilowi kilka rodzajów mięsa, co pomoże w dostarczeniu mu stosownych witamin we właściwych proporcjach. Dieta BARF dopuszcza również możliwość uwzględnienia w jadłospisie niewielkich ilości warzyw i owoców. Tutaj najlepiej sięgać po bezpieczne rozwiązania w postaci marchewki, pietruszki oraz jabłek. Jeśli chodzi o sposób żywienia którym jest dieta BARF Warszawa to miasto, w którym bez trudu będziemy mogli skonsultować się z profesjonalistami w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 17 =